آشنایی با برخی از میوه های کمیاب

آشنایی با برخی از میوه های کمیاب

چری مویا (Cherimoya): معمولا به آن میوه اشرافی هم می گویند. به شکل قلب است و پوستی ضخیم مثل سوسمار دارد. ولی خود میوه بسیار نرم است. آن را حلقه حلقه کنید و بدون پوست بخورید. حتی می توانید دو نیم کنید و با قاشق درون آن را بخورید. در طول زمستان تا اواسط بهار موجود است.

گواوا (Guava): میوه ای است با پوست سبز و شفاف بیضی شکل و کوچک، می توانیم به دو نیمش کنیم و داخل سبز و بنفش رنگ و شیرینش را با قاشق میل کنیم. وقتی رسیده باشد بسیار نرم است. در زمستان و بهار موجود است.

کیوی (Kiwi): میوه ای با پوست کرک دار و قهوه ای به اندازه لیمو است. داخل آن سبز و نرم است و دانه هایی سیاه دارد. پوستش را بکنید و میل کنید. زمانی این میوه رسیده است که مثل هلو نرم باشد.

لوکوات (Loquat): کوچک و به رنگ نارنجی روشن با پوستی شفاف است و به صورت خوشه ای روی شاخه می روید. وقتی می رسد از سبز به نارنجی و زرد تغییر رنگ می دهد. هم با پوست می توان خورد و هم بی پوست. میوه ای نرم و ظریف و آبدار است. هسته هایی بزرگ و قهوه ای دارد. هسته هایش را در باغچه بکارید. در آب و هوای گرمسیری مثل درخت بزرگ می شود.

لیچی (Lychee): کوچک و دانه شکل است، پوستی سخت به رنگ قهوه ای دارد. پوستش را بکنید تا میوه مروارید مانندش با هسته ای درشت و قهوه ای در وسط نمایان شود. خود میوه بسیار آبدار است. برای مدت بسیار کوتاهی در تابستان یافت می شود و معمولا تازه اش خیلی کمیاب است. مزه آن را یک بار که چشیدید هرگز فراموش نخواهید کرد.

انبه یا مانگو (Mango): انواع زیادی دارد. بزرگ به اندازه یک گریپ فروت، زرد و بیضی شکل و سبز رنگ است. پوست ضخیم آن باید کنده شود تا خود میوه نارنجی رنگ پدیدار شود. به صورت حلقه حلقه خورده می شود. هسته بزرگی در وسطش دارد که به میوه وصل است. در اواخر بهار و تابستان موجود است.

پاپایا (Papaya): پوستی سبز متمایل به زرد و نارنجی دارد. گرد و بیضی شکل است. نوع هاوایی آن به اندازه یک مشت بسته است و مزه ای مطبوع دارد. نوع مکزیکیش به اندازه یک طالبی است ولی این نوعش مزه ای خاص و تند دارد. خود میوه به رنگ نارنجی روشن یا به رنگ توت فرنگی است. وقتی رسیده است که رنگ پوستش زرد متمایل به نارنجی است و خود میوه نرم می شود. هسته های سیاهش در وسط قرار دارد و نباید خورده شود چون بسیار تلخ است. در تمام طول سال موجود است.

ساپوته (Sapote): میوه ای گرد با پوست سبز است خود میوه سفید و نرم می باشد. وقتی رسیده که نرم شده باشد و در زمستان به عمل می آید.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,