آیا اضافه وزن مزمن رابطه ای با عوارض قلبی دارد؟

آیا اضافه وزن مزمن رابطه مستقیمی با عوارض قلبی دارد؟

اضافه وزن مزمن رابطه مستقیمی با عوارض قلبی دارد. متاسفانه باید به اطلاعتان برسانم که ناراحتی قلبی به گونه ای فزاینده در این مملکت رو به افزایش است. تشکیل بافت های چربی در جداره داخلی عروق، جریان خون را به اندام های حیاتی چون قلب، مغز، کلیه ها و غیره کند می سازد و به این طریق اندام هایی که به خوبی از خون تغذیه نمی کنند بازده و کارایی شان به حداکثر نمی رسد.

ممکن است این امر مدت ها به طول انجامد و عارضه ای پدید نیاید اما ناگهان آنچه نباید پیش آید بوقوع می پیوندد. از سوی دیگر، عده ای از صاحب نظران را عقیده بر آنست که چاقی را می توان مرگ کند نامید و هر گاه عروق در اثر تشکیل بافت چربی تنگ شوند شخص مبتلا، ناگهان دچار حمله قلبی می گردد. یا این که اگر رگی که خون را به مغز می رساند دچار چنین عارضه ای شود ممکن است سکته مغزی پدید آید. کسانی که به چنین اختلالاتی دچارند فقط 50 درصد شانس رهایی از آن و بازگشت مجدد به زندگی را دارند. اگر تا به حال فقط مردان قربانی درجه یک این عوارض بوده اند، شواهد نشان می دهد که زنان نیز می توانند قربانی مشابهی برای این اختلالات باشند.

چاقی نیز مانند اعتیاد به سیگار شاید در جوانی مزاحمت چندانی بوجود نیاورد اما با اندکی پا به سن گذاشتن اثرات خود را به شدت آشکار می نماید. بسیاری از اطباء بر این باورند که خرفتی عارضه کهولت سن نیست. این ضایعه بیشتر به دلیل بروز اختلالات در گردش خون خود را به مبتلایان تحمیل می نماید که به احتمال قوی آن را باید ناشی از تشکیل بافت های چربی در عروق هدایت کننده خون به مغز دانست و اگر از ابتلا به عوارض عروق قلب، شما را نگران نمی کند، مرا شدیدا مضطرب می سازد. در اینجا آمار و ارقام دیگری وجود دارد که ما را بر آن می سازد بیش از پیش به تندرستی خود اهمیت بدهیم. مثلا اگر شما دچار، عوارضی چون ناراحتی کیسه صفرا، خون ریزی مغزی، مرض قند ، اختلالات کلیوی و یا ریوی باشید، در صورت چاق بودن شانس زنده ماندنتان تا حداقل کاهش می یابد. در زنان باردار، امر زایمان به سختی انجام می گیرد و در شرایطی که فرد زائو دچار بیماری چاقی باشد، زایمان می تواند برایش مهلک و مرگ آور باشد. بالاخره شما را از اظهار نظر کارشناسان بیمه به عنوان آخرین نظر آگاه می سازم. آنها معتقدند که افراد عادی نسبت به افراد چاق از طول عمر و سلامت بیشتری برخوردارند.

حالا به دلایل زیادی دست یافته اید که شما را بر آن می دارد که وزن خود را کاهش دهید. اگر قبلا لاغر بوده اید یا هرگز از تناسب اندام برخوردار نبوده اید، خاطر نشان می سازم پاداشی که از رژیم گرفتن عایدتان می شود بی شمار است. برای این وزن خود را نکاهید که به چشم دیگران زیبا جلوه کنید بلکه به این دلیل به تصمیم خود قاطعیت بدهید که از سلامت و نشاط بیشتری برخوردار خواهید بود.

برای بعضی ها، تغییر در تصویر خودشان آن قدر مثبت و مهیج است که گویی زندگی دوباره ای را آغاز می کند.

دسته‌بندی‌ها: طب و زیبایی

برچسب‌ها: ,,,,