آیا سکته های قلبی و مغزی جزء امراض اند؟

آیا سکته های قلبی و مغزی جزء امراض اند؟

همان گونه که می دانید گرفتگی و تنگی عروق (آرتریواسکلروزیس) و سکته های قلبی و مغزی عامل اصلی مرگ و میر انسان ها می باشد و بر طبق آمارجهانی به عنوان اولین علت مگر و میر جهان طی ۵-۶ دهه گذشته شناخته شده است.

حقیقت این است که سکته های قلبی و مغزی، جزو امراض نمی باشند. به عبارتی این معضل سلامت بشری، به دست خود انسان ها بوجود می آید و یک مسئله بشری است، زیرا شاهد آن هستیم که با وجود پیشرفت های زیادی که در علم پزشکی در نیم قرن اخیر صورت گرفته است و روز به روز بر تکنولوژی و روش های تشخیص و درمان اضافه وی شود ولی هنوز این بیماری (سکته ها) در راس علل مرگ و میر قراردارد و روز به روز بر تعداد  بیماران مبتلا افزوده شده و تعدادی زیادی از تخت های بیمارستان را به خود اختصاص می دهد. ابتلاء افراد به بیماری های قلبی- عروقی نه تنها باعث مرگ و میر فراوان می شود بلکه به عنوان یک اورژانس مهم پزشکی بوده که هزینه فراوانی را به خود اختصاص داده و همچنین تعداد زیادی از کادر پزشکی و تجهیزات بیمارستان را به خود اختصاص می دهد.

ولی حقیقت اینست همان طور که گفته شد، سکته های قلبی-عروقی و مغزی جزو امراض نمی باشند و در حقیقت یک مسئله پزشکی نیستند به عبارتی درست است که بیماران قلبی و مغزی نیاز به پزشک و کادر پزشکی دارند ولی به راحتی می توان جلوی این امراض را که فقط و فقط بوسیله خود انسان ها ایجاد می شود را با تغذیه صحیح گرفت و این خود ما هستیم که آنرا بوجود می آوریم. پس شاید به جرات  بتوان گفت که امراض قلبی – عروقی جزو علم تغذیه می باشد نه علم پزشکی و تنها با رعایت صحیحی از غذاها و روش زندگی و به عبارتی با پیشگیری بتوانیم آن را به کلی حذف کنیم.

اساس علم پزشکی بر دو پایه علمی قرار گرفته است، تشخیص امراض و معالجه و علم پزشکی برای مبارزه و معالجه بیماران سه اسلحه را به کار می برد :

دسته‌بندی‌ها: طب و زیبایی

برچسب‌ها: ,,,,