آیا شما هم این اشتباهات زیبایی را انجام می دهید ؟

مسواک بعد از نوشیدن قهوه و چای

این نکته درست است که اسید و یا شکر موجود در قهوه ، چای ، نوشابه و برخی از آبمیوه ها سطح دندان را از بین می برند ، اما هیچ وقت تلاش نکنید بلافاصله بعد از این مواد غذایی مسواک بزنید . وقتی بعد از مثلا آبمیوه مسواک می زنید ، شما سطح دندان را که ضعیف شده از بین می برید . به جای مسواک کمی آب قرقره و حداقل یک ساعت قبل از شست و شوی دندان ها صبر کنید .

شنا با موهای خشک

آب استخر حاوی مواد شیمیایی است که به مو آسیب می رساند و به رنگ های بلوند تن سبزی می دهد . تصور کنید موهای شما مثل یک تکه اسفنج خشک است . اگر آن را با آب شیر قبل از استخر بشویید ، آب استخر را کمتر به خود جذب می کند . وقتی هم که از استخر خارج می شوید ، موهای خود را خوب با شامپو بشویید .

استفاده ی بیش از حد یا خیلی کم از شامپو

شامپو چربی طبیعی مو را از بین می برد ، اگر بیش از حد به موها شامپو بزنید ، آنها خشک و شکننده می شوند . اما میزان نیاز موهای شما به شامپو به نوع آنها بستگی دارد . برای موهای لخت با تار نازک ، در صورت نیاز می توانید هر روز از شامپو استفاده کنید . اما بسیاری از متخصصان معتقدند هر دو روز یا حتی سه روز یکبار شست و شوی موها با شامپو کافی است . برای موهای مجعد و فر باید چند روزی بین شست و شوی موها با شامپو فاصله باشد .

عدم استفاده از کاندیشنر و یا نرم کننده

شاید نگران بی حالتی و یا لختی بیش از حد موهای خود باشید و یا شاید هم وقت کافی برای این مرحله ندارید . اما به هر دلیل ، بدون نرم کننده ها و کاندیشنر موی شما خشک و شکننده می شود . برای حفظ سلامت تار موهای خود ، از یک کاندیشنر سبک بعد از هر بار شست و شو استفاده کنید . کاندیشنر را باید فقط به ساقه ی مو بزنید و استفاده از آن روی ریشه اشتباه است .

استفاده از گوش پاک کن

شاید استفاده از گوش پاک کن به شما احساس خوبی ببخشد اما با این کار جرم گوش را به اعماق گوش می رانید . حتی ممکن است گوش پاک کن ها به استخوان های ریز در گوش و یا پرده ی گوش آسیب بزنند . پس چطور باید جرم گوش را تمیز کرد ؟ در واقع نیازی به این کار نیست . بدن شما خود این کار را تا حدی انجام می دهد . در صورتی که حس می کنید شنوایی شما به دلیل جرم گوش تحت تاثیر قرار گرفته حتما به پزشک مراجعه نمایید .

استفاده از دئودرانت

دئودرانت بوی بد را مخفی می کند ، اما جلوی تعریق را نمی گیرد . اگر زیاد عرق می کنید ، به ضد عرق ها نیاز دارید ، نه دئودرانت . این ترکیبات غدد تعریق را مسدود می کنند ، اما باید همیشه قبل از استفاده دستور مصرف را بخوانید .

دوش گرفتن با آب داغ

آب داغ پوست را خشک می کند و اگر اگزما و یا زمینه ی آن را دارید ، با دوش آب داغ اوضاع این بیماری پوستی بدتر خواهد شد . بنابراین ، حمام های طولانی مدت را کنار بگذارید و درجه ی آب را طوری تنظیم کنید که به پوست شما آسیبی نرسد .

استفاده ی بیش از حد از محصولات بهداشتی

پزشکان معتقدند در کنار یک پاک کننده ی غیر صابونی ملایم ، تنها محصولی که به آن احتیاج دارید یک مرطوب کننده و یا یک کرم ضد آفتاب با اس پی اف بالای سی است . تمام سرم ها و کرم ها با مقاصد مختلف بسیار گران هستند و حتی خاصیت آنها به اثبات نرسیده است . در کنار همه ی اینها ، محصولات مختلف می توانند حساسیت های پوستی را بوجود آورند . برای مثال برای از بین بردن آکنه به محصولات جور وا جور موجود در قفسه ی داروخانه ها زیاد اعتماد نکنید .

دسته‌بندی‌ها: گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,,,,,