آیا می دانید در چه غذاهایی کلسترول اکسیده شده وجود دارد ؟

آیا می دانید در چه غذاهایی کلسترول اکسیده شده وجود دارد ؟

جواب ساده است. کلسترول اکسیده شده را به مقدار فراوان در غذاهای آماده مانند همبرگر، چیپس، سیب زمینی سرخ کرده، غذاهای رستورانی و سایر غذاهایی که در  اسید چرب شده و حرارت می بینند و یا غذاهایی که در صنعت تهیه می شوند. می توان پیدا کرد.

و اما در این جا کمی از زیرگروه های (حمل کننده های پروتئینی) کلسترول، برای آشنایی بیشتر علاقه مندان صحبت می کنیم :

کلسترول HDL یا High Density Lipoprotien :

در مورد رابطه بین ازدیاد خطر سکته ها و کمبود HDL خون، امروزه مقالات علمی بی شماری وجود دارد. اکثر این مقالات اهمیت HDL در متابولیسم چربی نوشته شده است. HDL، پروتئین حمل کننده کلسترول است که برگشت کلسترول اکسیده شده و سایر چربی ها و تری گلیسرید، از طرف بدن به کبد را انجام می دهد. پس هر چه مقدار این HDL کلسترول زیادتر باشد، به همان اندازه، این کلسترول های اکسیده شده و سایر عوامل مضر، بیشتر جمع شده و به سمت کبد جهت تجزیه برده می شود.

از طرفی هرچه کلسترول به میزان بیشتری به کبد برسد، کبد توانایی ساخت اسیدهای صفراوی را جهت هضم گوارشی چربی ها از کلسترول پیدا می کند، زیرا همان طور که گفته شد اسیدهای صفراوی از کلسترول در داخل کبد ساخته می شود و در کیسه صفرا ذخیره و در مواقع لزوم به روده ریخته می شود و به خاطر همین عمل HDL کلسترول، (یعنی حمل چربی های زائد و مضر به کبد از یک طرف و کمک به ساخت اسیدهای صفراوی از طرف دیگر) بر آن کلسترول خوب گذاشته اند.

دانشمندان به اثبات رسانده اند انجام فعالیت های ورزشی مداوم و مستمر، سبب بالا رفتن کلسترول خوب یا HDL می شود.

محققین ژاپنی در سال 1998 م. آزمایشاتی را بر روی بیماران دچار اسکلروز (تنگی) عروق قلب انجام دادند. در این آزمایش سطح HDL خون بیماران و هم چنین سطح اسید چرب امگا-3 (EPA) در خون آن ها اندازه گیری شده و دیده شد که سطح کلسترول HDL و سطح اسید چرب امگا-3 مربوط به بیماران دچار تنگی عروق قلب در مقابل افراد سالم تحت آزمایش، بسیار پایین تر بوده است.

دسته‌بندی‌ها: گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,