اهمیت امگا-3 در درمان سرطان پروستات

اهمیت امگا-3 در درمان سرطان پروستات

اسیدهای چرب امگا-3 در پیشگیری از ابتلا به سرطان های مختلف بسیار کمک کننده می باشد و همراهی علوم مختلف پزشکی و تغذیه، در بهبود این بیماران و یا جلوگیری از پیشرفت بیماری، بسیار حائز اهمیت است. گروهی از محققین درپی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که میزان بروز سرطان کولون (روده بزرگ) که امروزه بسیار شیوع پیدا کرده است، با رعایت رژیم تغذیه ای صحیح و مصرف مرتب EPA و DHA کاهش می یابد. هم چنین اثرات مثبت این دو اسید چرب در پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست هم مشاهده شده است و این مسئله خصوصاً در ملانوم و اثرات مفید و موثر مصرف DHA که نقش بلوکاژ (مانع شونده) رشد سلولی را انجام می دهد، مفید شده است.

متخصصین معروفی مانند کودن Cowden و دیاموند Diamond و گلد برگ Gold Berg نیز در کتاب های خود به اثرات مفید امگا-3 در سرطان اشاراتی دارند. این متخصصین نوشته اند که حتماً از اسید چرب امگا -3 که باعث کاهش سرعت رشد سلول های سرطانی می شوند، استفاده کنید.

سرطان پروستات دومین سرطان شایع و دومین علت مرگ و میر در آقایان اروپای غربی و آمریکا است. در تحقیقات گسترده بالینی اهمیت امگا-3 در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات به اثبات رسیده و دیده شده است، کسانی که در خونشان سطح EPA و DHA بالایی دارند، بروز سرطان پروستات افت فابل ملاحظه ای داشته است.

همچنین Health Fundation آمریکا در سال 1996 به تمام آقایان توصیه کردند که برای پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات حتماً از ماهی که دارای اسیدهای چرب EPA و DHA است استفاده کنند.

دسته‌بندی‌ها: طب و زیبایی

برچسب‌ها: ,,,,