برای کاهش وزن اراده شرط لازم اما ناکافیست

برای کاهش وزن اراده شرط لازم اما ناکافیست

کسی که اراده می کند، درس می خواند، و وارد دبیرستان یا دانشگاه می شود آیا می تواند بدون حضور استاد، بدون اینکه بداند کسی درس های خوانده شده را از او می خواهد و بدون این که اشکالات او توسط استاد رفع شود، موفق به ادامه و حفظ و نگه داری اراده و پایان تحصیلات خود گردد؟ آیا می توان کتب و جزوات را اول سال به دانش آموز داد و آخر سال از او امتحان گرفت ؟ آیا کسانی که چندین کتاب و نوار آموزش زبان در منزل دارند، بدون حضور در محضر معلم زبان یاد می گیرند؟

تغذیه نیز یک علم است و بدون تماس مکرر با پزشک معالج نمی توانید انتظار داشته باشید که به نتیجه مطلوب برسید. اراده گهگاه دچار ضعف می شود که با تذکرهای پزشک معالج تجدید می شود. جلوگیری از عوارض پوست و مو (خود از عوامل مختل کننده رژیم غذایی است) در جلسات مشاوره با پزشک معالج مطرح و پیشگیری می شود. پاسخ به سوالات و اشکالات در جلسات مشاوره با پزشک معالج مطرح و حل می شود. حتی اگر وزن خود را بدون تماس با پزشک معالج بیاورید (که حتماً همراه با عوارض شدید خواهد بود) نگه داشتن وزن بدست آمده بدون راهنمایی و نظارت پزشک معالج غیر ممکن می باشد.

بسیاری از افراد فقط برای نپرداختن حق الزحمه درمانگر، جلسات مشاوره خود را قطع می کنند و پس از مدتی چندین برابر آن را برای جبران عوارض (اگر قابل جبران باشد) خواهند پرداخت.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,