بهترین کاندید برای انجام لیزر لیپولیز

انتخاب خانم ها و آقایان بین 30 تا 50 سال ، نکته مهم انتخاب صحیح بیمار است. بهترین کاندید برای انجام لیزر لیپولیز یک فرد با وزن و هیکل نسبتا مناسب است که در برخی نواحی دچار سلولیت شده و اصطلاحا بافت چربی او در آفساید قرار گرفته است. این چربی با رژیم غذایی یا ورزش از بین نمی رود. با لیزر لیپولیز به راحتی می توان این بافت را برداشت و اصلاح کرد.

لیزر لیپولیز برای خانم هایی که زایمان کرده اند

بسیاری از تغییرهایی که در دوران بارداری اتفاق می افتد ، بعد از یک سال به حالت قبل برمی گردد و فرد به کمک ورزش و رژیم می تواند از چاقی و افتادگی عضلات پیشگیری کند. اگر بعد از گذشت این مدت قسمتی از چربی ها همچنان پا برجا باشند و با رژیم و ورزش از بین نروند ، می توان برای اصلاح شکل بدن ، لیزر لیپولیز را امتحان کرد. در مورد افرادی که چاقی کلی دارند این روش اصلا مناسب نیست. در واقع لیزر لیپولیز و حتی لیپوساکشن ، کارشان رفع سلولیت و کاهش سایز و پیکر تراشی است نه کاهش وزن. افراد دچار چاقی بهتر است در درجه اول رژی بگیرند و با ورزش وزن خود را پایین بیاورند و در نهایت برای قسمت هایی که با رژیم هم بهبود پیدا نکرده است ، لیزر لیپولیز انجام دهند تا هیکل آن ها متناسب تر شود.

لیپولیز برای سن بالای 50

در سنین بالا ، تمایل به ورزش کم است. اگر این افراد ناراحتی قلبی-عروقی و دیابت نداشته باشند و تحت درمان با داروهای رقیق کننده خون مثل وارفارین و آسپیرین نباشند ، بعد از مشاوره با پزشک متخصص قلب و عروق می توانند لیزر لیپولیز انجام دهند.

مراقب های بعد عمل

بیشتر بیماران از روز بعد از عمل می توانند به کار خود برگردند. البته از سوراخ های ایجاد شده تا دو روز خونابه خارج می شود و فرد را آزار می دهد. به همین دلیل بهتر است 2 روز استراحت کنند. ولی لازم نیست و نباید استراحت مطلق داشته باشند. حتی توصیه ما به انجام پیاده روی از روز بعد از عمل است.

پوشیدن گن بعد از عمل برای بهبود نتایج توصیه می شود. از یک ماه بعد از عمل ، یعنی پس از کاهش التهاب ایجاد شده با لیزر در بافت ، انجام اقدام هایی مانند ال پی جی (LPG) که روشی برای ماساژ بافت و بهبود در ناژلنفاتیک است ، برای کاهش بیشتر سایز و یکنواخت تر شدن محل تحت درمان توصیه می شود. مصرف مایعات نیز لازم است تا فرد با آمادگی بیشتری به کار خود برگردد.

دسته‌بندی‌ها: طب و زیبایی

برچسب‌ها: ,,,,