بیست دلیل برای روابط جنسی، حتی زمانی که تمایلی به آن ندارید (۱)

۱- چون خودتان گفتید. اگر چه ممکن است هنگامی که نسبت به رابطه تان متعهد شدید قول نداده باشید که «هفته ای یک بار به همسرتان عشق بورزید، به او احترام بگذارید و مقاربت کنید»، اما در هر صورت روابط جنسی بخشی از این معامله است. تصور کنید که چقدر میزان ازئواج ها کاهش می یابد اگر طرفین به هم بگویند: «من با تو ازدواج می کنم اما از من انتظار رابطه ی جنسی نداشته باش.» اگر از هزاران نفر در خیابان نظرسنجی کنید و از آن ها بپرسید: «آیا منطقی است که بعد از ازدواج انتظار روابط زناشویی داشته باشید؟» اکثریت آن ها پاسخ مثبت می دهند. اگر انتظار دارید که همسرتان نسبت به داشتن یک همسر احساس تعهد کند، منطقی است که شما نیز در این زمینه با او همکاری کنید.

۲- روابط جنسی به شما کمک می کند تا مشکلات را فراموش کنید هورمون اکسی توسین که محرک ارگاسم است، اثر فراموشی دارد که تا پنج ساعت دوام می اورد. بنابراین، شما برای مدتی فراموش می کنید که مدت ویزایتان تمام شده یا همسرتان در مراجعت به منزل یک ساعت تاخیر داشته است. روابط جنسی برای خانم ها مزیت دیگری نیز دارد. هنگام ارگاسم، بخش هایی از مغز که مسؤول ترس، نگرانی و استرس هستند، غیر فعال می شوند. (ارگاسم غیرواقعی چنین مزیتی ندارد.)

۳- روابط زناشویی مغز شما را برای لذت بردن تجهیز می کند. هر بار که شما با همسرتان تجربه ی مثبتی را تقسیم می کنید، مغز شما همسرتان را با لذت بردن پیوند می دهد و شما می توانید با افزایش تعداد لحظات لذت بخشی که در کنار هم دار ید، به راحتی رابطه تان را متحول کنید.

۴- روابط جنسی باعث می شود که «شور و حرارت» به رابطه اضافه شود. شور و حرارت همان چیزی است که رابطه ی میان شما و همسرتان را از رابطه ی دخترها و پسرها جدا کند. البته شما دو نفر، بهترین دوست و محرم اسرار یکدیگر هستید اما بدون روابط زناشویی، شور و حرارتی وجود نخواهد داشت.
‏موارا زیر از تحقیق صورت گرفته در سال ۱۹۹۷ و به نقل از «مجله ی پزشکی بریتانیا» ارائه شده‌اند.

۵- افزایش حس بویایی. بعد از مقاربت، تولید پرولاکتین باعث می شود که سلول های مغز، نورون هایی جدیدی را در مرکز بویایی مغز ایجاد کنند.

دسته‌بندی‌ها: سلامت جنسی

برچسب‌ها: ,,,