بیست دلیل برای روابط جنسی، حتی زمانی که تمایلی به آن ندارید (۲)

۶- کاهش وزن. روابط زناشویی به صورت منظم، حداقل دویست کالری انرژی مصرف می کند که این میزان با پانزده دقیقه دویدن روی تردمیل برابر است. محققان انگلیسی دریافته اند که با سه بار مقاربت در هفته به مدت یک سال، می توان معادل شش همبرگر بزرگ در هفته کالری مصرف کرد.

۷- کاهش افسردگی . پروستاگلاندین، هورمونی است که در منی یافت می شود و هورمون های زنانه را تعدبل می کند. ارگاسم نیز هورمون اندورفین را آزاد می کند که احساس خوشبختی و شادی را ایجاد می نماید.

۸- رهایی ازدرد. هنگام مقاربت، سطح اکسی توسین به پنج برابر میزان طبیعی خود می رسد که با که آزاد شدن هورمون اندروفین می شود که کاهش دهنده ی درد است. همچنین مقاربت به تولید استروژن کمک می کند که دردهای جسمی و روحی پیش از قاعدگی را تسکین می دهد.

۹- سلامت قلبی. زنانی که روابط زناشویی بیشتری با همسر خود دارند، استروژن بیشتری در بدن آن ها ترشح می شود. استروژن دشمن بیماری های قلبی است.

۱۰- درمان سرماخوردگی شایع. هر بار مقاربت، سطح ایمونوگلوبین «آ» سی درصد افزایش می دهد و باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می شود.
۱۱- کنترل بهتر ادرار. مقاربت، ماهیچه های لگنی را که جریان ادرار را کنترل می کنند، تقویت می نماید.

۱۲ بزرگی پروستات. برخی از متخصصین اورولوژی عقیده دارند که میان میزان مقاربت در مردان و سرطان پروستات، رابطه ای ‏وجود دارد. در این مورد، خودارضایی ببز ممکن است همین کار را انجام دهد اما چرا سایر مزایای مقاربت را از دست بدهیم؟

دسته‌بندی‌ها: سلامت جنسی

برچسب‌ها: ,,,,