تاثیر استفاده از مواد شیرین قبل از غذای اصلی کودک

استفاده از مواد شیرین و تنفلات خصوصاً قبل از غذا باعث کم شدن اشتهای کودک می شود و از مصرف آنها باید خودداری کرد.

خستگی مفرط، کم خوابی و عدم تحرک کافی در شیرخواران بزرگتر بر اشتهای آنان تأثیر می گذارد. به ساعات خواب و استراحت آنها توجه کنید.

بیرون ریختن غذا از دهان، و عدم استقبال شیرخوار از غذا در اوایل شروع تغذیه تکمیلی، دلیل بی میلی و دوست نداشتن کودک نیست، بلکه آنچه مطرح است مسأله فراگیری تغذیه و عادت به مزه و طعم غذاهاست.

اضافه کردن سبزیهای زرد و سبز، حتی به مقدار کم به غذای روزانه کودک، ضروری است.

سوپهای بسیار رقیق، پوره سبزیهای بدون چربی، حریره هایی که با غلات پوست دار درست می شوند، شکم پرکن و کم انرژی هستند و فقط گرسنگی کودک را کاهش می دهند، بی آنکه نیاز غذایی او را تأمین کنند. افزایش انرژی غذایی کودک با اضافه کردن کمی روغن یا آردهای سفید به غذا امکان پذیر است و منجر به افزایش وزن طفل می شود.

دفعات غذا دادن به کودکان زیر ۳ سال دو برابر بزرگسالان است و غذا باید در حجم کمتر و انرژی بیشتر ارائه شود.

اکثر بیماریهای عفونی کودکان بخصوص اسهال، سرخک، سیاه سرفه و عفونتهای دستگاه تنفسی خود باعث کم شدن اشتها، کاهش جذب غذا، از دست رفتن مواد غذایی (از طریق اسهال و استفراغ) و سرانجام از دست دادن انرژی (به دلیل تب) و جایگزین نشدن مواد غذایی می شود. به تغذیه کودک در این دوران باید توجه بسیار کرد، زیرا رژیمهای غذایی نامناسب و باورهای غلط در موقع تغذیه در دوران بیماریهای عفونی و تب دار و خصوصاً اسهال، افت شدید رشد را به همراه دارد.

استراحت دادن دستگاه گوارش در دوران بیماریهای اسهالی به معنی قطع غذاهای کم حجم، پر انرژی، مایعات فراوان و شیر مادر نیست.

تغذیه در دوران نقاهت بیماریها به منظور وزن گرفتن و جبران وزن از دست رفته، با دادن دو وعده غذایی اضافی و پر انرژی در این دوران که اشتهای کودک هم بهتر است، بسیار حیاتی است.

بسیاری از موارد افت رشد، ناشی از قطع زودرس شیرمادر، عدم شروع غذاهای تکمیلی مناسب در پایان ۶-۴ ماهگی و بروز مکرر بیماریهای عفونی و بخصوص اسهال است.

دسته‌بندی‌ها: سلامت کودک

برچسب‌ها: ,,,