تاریخچه ی امگا-3

تاریخچه ی امگا-3

تاریخچه شناخت اسید چرب امگا-3 از گروئنلند و با اسکیموها شروع می شود. دو دانشمند به نام های Dr.Dyer Berg . Dr.Bang اولین کسانی بودند که کلنگ شناخت امگا-3 را زدند. این دو نفر مامور شدند تا در بین اسکیموها تحقیق کنند و ببینید چرا با وجودی که اسکیموها در غذای مصرفی روزانه خود گوشت و چربی زیادی استفاده می کنند و از راه شکار غذای خود را تأمین می کنند، و مواد گیاهی به میزان کمی استفاده می کنند، گرفتگی عروق در آن ها ندرتاً مشاهده می شود. پس از 9 سال تحقیق در سال 1979 میلادی این دو دانشمند به کشفیات بزرگی دست پیدا کردند. آن ها پی بردند که غذای اسکیموها از ترکیب گوشت قرمز و ماهی است و در ماهی ها اسید چرب مرکب غیراشباعی وجود دارد که مانند معجزه عمل می کند. ساختمان شیمیایی این اسید چرب مرکب اشباع موجود در ماهی به شکلی است که اولین پیوند دوگانه آن در بین کربن 3 و 4 واقع است (محل پیوند دوگانه آن) که بر همین اساس اولین بار نام آن را امگا-3 نهادند. و ضمناً دانشمندان به اثبات رسانیدند اسیدچرب امگا-3 از لخته شدن خون جلوگیری می کند.

پس از بیان تحقیقات بالا، گروهی از انتقادگران از دو دانشمند فوق ایراد گرفته و بیان کردند پس اسکیموها با وجود مصرف غذای سالم ماهی به مقدار زیاد و داشتن اسیدچرب  امگا-3، عمری کوتاه دارند. جواب این سوال را محققان پس از انجام بررسی های لازم به این صورت بیان کردندکه : بررسی در نحوه زندیگ اسکیموها نشان می دهد که اسکیموهای جوان در اثر طرز زندگی و حمل و نقل و کارهای خطرناک و مسیرهای کوهستانی، استفاده از سورتمه و … دائماً در معرض خطر هستند و صدمات حاصل از ماشین های روی یخ و .. باعث میزان مرگ و میر و کوتاه بودن نیمه عمر متوسط اسکیموها به دلیل صدمات و تصادفات می باشد، نه بیماری ها و سکته های قلبی و مغزی

اتوپسی ( بررسی بر روی جسد فوت شدگان) در افراد جوان نشان می دهد که عروق آن ها تنگی و گرفتگی نداشته و مرگ آن ها به علت تنگی عروق و خصوصاً آرتریواسکلروز عروق قلب و مغز نبوده است.

بنابراین به یاد داشته باشید که می توانید قلب و عروق خود را با مصرف ماهی و اسید چرب امگا-3 محافظت کنید.

دسته‌بندی‌ها: گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,