ترس عامل ریزش موهای شماست

ترس عامل ریزش موهای شماست

ترس یکی دیگر از عوامل ریزش مو، به شمار می آید و این حالت به صورتهای مختلفی ممکن است، به وقوع به پیوندد. البته بهرشکلی که بروز نماید، رابطه آن با ریزش مو قابل انکار نبوده، و از تأثیر آن بر ریشه موها نمی توان چشم پوشید.

میزان ترس با مقدار ریزش مو رابطه مستقیم دارد، هرچقدر شخص بیشتر دچار ترس و وحشت شود، به همان میزان موهای بیشتری از سر و تنش به مخاطره خواهد افتاد، و زمانی که ترس از حد اعتدال کمی بالاتر باشد، بیماریهای مثل (پلاد) که نوعی از بیماریهای ریزش مو می باشد، دامنگیر فرد می شود، که ممکن است، به صورت ریزش تکه ای و حلقه ای مو در سر و صورت و سایر قسمتهای مو دار بدن خودنمایی کند.

زمانی که ترس از حد اعتدال بالاتر رود، مرگهای ناگهانی ناشی از سکته و غیره پیش می آورد.

ترس و نگرانی بطور عموم موجب می گردد، که نظم بدن دچار اختلال گردد، و بسیاری از بحرانهای روحی نیز زائیده ترس می باشند.

از دیگر خطرات ترس برای مو، سفید شدن زودرس و نابهنگام موها می باشد کسی که غالباً ترس و هراس به سر می برد، سفید شدن موها وی را بیشتر تهدید می کند. اگر ترس با شدت زیاد به یکبار بر شخص مستولی شود، به سرعت حتی در مواردی ظرف چند دقیقه یا چند ساعت موها را به سفیدی می کشاند، ولی اگر این حالت در فردی به مرور زمان پیش آید، بتدریج شاهد سفید شدن موهایش خواهد بود.

عوارض احساسی نظیر ترس، دامنه بسیار وسیعی دارد، و چون شرح آنها از موضوع مورد بحث ما خارج است، از ذکر جزئیات امر در می گذریم. توصیه ما این است : تا جایی که می توانید، براحساس درونی فایق آئید و نگذارید ترس در وجودتان آشیانه کند.

 

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,