ترمیم لوله های مسدود و بارورسازی مجدد

بعضی زنان که عقیم شده اند در آینده تصمیم می گیرند که حامله شوند. یک عمل جراحی برای اصلاح لوله های مسدود وجود دارد. ۶۰ تا ۸۰ درصد زنانی که تحت این عمل قرار می گیرند. نهایتاً می توانند باردار شوند. ولی با این کار ریسک حاملگی نابجا (داخل لوله ای) افزایش می یابد به این دلایل پزشکان به افراد توصیه می کنند که قبل از تصمیم برای عقیم سازی از اینکه می خواهند دیگر باردار نشوند مطمئن شوند.

یک انتخاب دیگر برای زنانی که می خواهند بعد از مسدود سازی لوله های باردار شوند لقاح در محیط آزمایشگاهی است. در این روش تخمک های رسیده از تخمدان خارج شده و در محیط آزمایشگاهی در کنار اسپرم همسر فرد بارور می شوند و بعد از آن در رحم کاشته می شوند. این عمل امروزه بیشتر از عمل جراحی اصلاح لوله های مسدود شده صورت می گیرد.

بررسی

اگر شما و همسرتان در مدت زمان کافی صاحب فرزند نشوید، به دنبال کمک پزشک باشید. یک متخصص بیماری های زنان، اورولوژیست (جراح و متخصصین کلیه و مجاری ادرار) با پزشک خانواده می توانند کشف نمایند که آیا مشکلی در باروری وجود دارد و آیا نیاز به مراجعه به فرد متخصص در زمینه ناباروری هست یا خیر.

قبل از تصمیم به انجام تست های ناباروری باید بدانید که این بررسی ها احتیاج به تعهد دارند. ممکن است پزشک در مورد عادات جنسی شما سوال نماید و توصیه هایی مبنی بر چگونگی تغییر آنها بدهد. آزمایشات و دوره های آزمون و خطا ممکن است چندین ماه به طول بیانجامند و در بعضی موارد ممکن است اعمال جراحی یا روش هایی ناخوشایند صورت پذیرد. این بررسی ها هزینه ای بالا دارند و احتمال دارد که توسط بیمه پزشکی شما پوشش داده نشوند. در نهایت ممکن است بعد از تمامی این آزمایشات و روش های درمانی، حاملگی پدید نیاید. با این حال اگر تصمیم دارید که فرزند متعلق به خود را داشته باشید، روشهای بررسی ناباروری تنها راه رسیدن به این هدف است و اغلب نیز حاملگی موفق پدید خواهد آمد.

دسته‌بندی‌ها: سلامت جنسی

برچسب‌ها: ,,