تزریق ژل

چون ژل ماده ای خارجی است احتمال بروز واکنش های آلرژیک بعد از تزریق ژل ها وجود دارد. البته این احتمال در صورتی که متخصص از ژل های استاندارد و تایید شده وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده کند ، بسیار کاهش می یابد. غیر از استاندارد بودن ، مهارت فردی که ژل یا چربی را تزریق می کند نیز در میزان رضایت متقاضی و کاهش عوارض نقش دارد. به همین دلیل باید برای این کار به متخصصان پوست و جراحان پلاستیک یا جراحان فک و صورت مراجعه کرد.

میزان ماندگاری ژل ها به نوع و مواد تشکیل دهنده ژل ها بستگی دارد. نوعی از ژل که از اسید هیالورونیک تشکیل شده است ، 6 ماه دوام دارد. ژل تشکیل شده از هیدروکسی آپاتیت یک سال و نیم دوام دارد و باعث تحریک کلاژن سازی می شود و بی خطر است. ماندگاری ژل نه تنها به تحریک کلاژن سازی کمک می کند بلکه چون به مرور به شکل گاز دی اکسید کربن از بدن دفع می شود ، مناسب است. تا چندی پیش از کلاژن های خوکی ، گاوی و انسانی هم استفاده می شد. اما به دلیل آلرژی زا بودن هم اکنون کمتر به کار می رود. ژل دائمی فقط ژل پاژ است که عوارض بسیاری دارد و مصرف آن توصیه نمی شود.

یکی از عوارض استفاده از ژل های غیر استاندارد ، حرکت کردن آن هاست. ژل های پاژ که در گذشته استفاده می شد و ساخت اوکراین بود ، بعد از گذشت 7-8 سال به دلیل سنگین بودن حرکت می کرد و پایین می آمد. امکان بروز واکنش های آلرژیک و آبسه نیز به خصوص بعد از ضربه یا فشار ناشی از تزریق آمپول در این ژل ها بسیار بالا بود. خارج کردن این ژل ها کار دشواری است و در صورت بروز مشکل اگر کاملا خارج نشود ، عارضه برطرف نخواهد شد.

جراحی تعبیه پروتز

در روش پروتز، جراح پروتز را که دائمی است با پیچ و مهره یا بدون آن در قسمت هایی از صورت به خصوص گونه و چانه تعبیه می کند. البته دائمی بودن پروتز برای بسیاری از افراد ناخوشایند است و ترجیح می دهند با تزریق ژل یا چربی ابتدا مطمئن شوند که پر کردن فلان ناحیه از صورت یا بزرگ کردن گونه و چانه آن ها را زیباتر خواهد کرد یا نه.

برای سفت کردن پوست شل پس از کاهش وزن شدید چه باید کرد؟

برای سفت کردن پوست شل شده پس از کاهش وزن شدید یا زایمان ، باید در ابتدا عضلات زیرین را با ورزش مناسب و مداوم تقویت کرد و در قدم بعدی ، کار کردن روی چربی زیرپوستی است. برای این مهم ، هم ورزش و رژیم غذایی مناسب مفید است و هم می توان با استفاده از دستگاه هایی مانند LPG در ناژ لنفاوی منطقه را افزایش داد. با استفاده از دستگاه های رادیو فرکوئنسی نیز می توان از طریق افزایش حرارت در چربی ، آن را ذوب کرد و تغییر شکل داد.

یکی از روش های درمانی ، لیزر لیپولیز است.

در این روش فیبر لیزر وارد بافت چربی زیر جلدی می شود و آن را ذوب می کند. سپس می توان این چربی را ساکشن کرد.

مزیت این روش به لیپوساکشن معمولی این است که در لیپولیز با لیزر ، پوست خودش را ول نمی کند و ظاهر ناحیه بسیار یکنواخت می شود. مراحله آخر کارکردن زیر پوست ، جهت سفت کردن آن است. برای این کار می توان از رادیو فرکوئنسی با مد بای پولار استفاده کرد ، همچنین با استفاده از پروب لیزر لیپولیز می توان پوست شل شده را به میزان قابل توجهی جمع کرد و این لیزر روی استریاها یا ترک های ناشی از کشش پوست نیز مفید است. در نهایت با استفاده از لیزر fractional CO2 یا میکرودرم ابریشن از خارج ، پوست را سفت تر کرد.

امروزه fractional RF نیز کمک شایانی به جمع تر شدن پوست شل شده پس از کاهش وزن می نماید.

دسته‌بندی‌ها: طب و زیبایی

برچسب‌ها: ,,,,,,,,