تشخیص امراض و معالجه آنها

اساس علم پزشکی بر دو پایه علمی قرار گرفته است، تشخیص امراض و معالجه و علم پزشکی برای مبارزه و معالجه بیماران سه اسلحه را به کار می برد :

1-دارو 2- چاقو 3- اشعه به عبارتی علم پزشکی با این سه اسلحه با امراض که خود ما ایجاد کرده ایم مبارزه می کند. امروزه ثابت شده است که 70% امراض انسان ها مربوط به تغذیه غلط و زندگی نادرست آن ها بوده است و از هر ده نفری که در اتاق انتظار پزشک هستند، هفت نفر به علت تغذیه غلط و بیماری های حاصل از آن به آن جا مراجعه کرده اند. کشیدن سیگار، نوشیدن مشروبات الکلی، عدم فعالیت مناسب و پیاده روی و ورزش؛ تغذیه ناسالم، کم خوابی، داشتن استرس دائم نه تنها عمر را کوتاه می کند بلکه باعث ابتلاء بشر به امراض گوناگون و جبران ناپذیری می شود که مسلماً هزینه های گزافی را نیز به دنبال خواهد داشت.

پس بیایید با رعایت تغذیه ای صحیح علت اصلی امراض یعنی 70% آن ها را حذف کنیم تا نیاز به اسلحه غیر طبیعی برای مبارزه با آن نداشته باشیم. بدن انسان یکی از شاهکارهای آفرینش است که خداوند به ما عطا کرده است و به پاس این همه موهبت الهی، ما انسان ها باید در جهت حفظ آن کوشا باشیم.

ویکتور هوگو در کتاب خود می نویسد : هر انسانی در روز تولد محکوم به مرگ می باشد. به عبارتی مرگ برای هرکسی وجود دارد ولی مهم زندگی سالم در قبل از زمان مرگ است. توجه بر داشتن تغذیه ای سالم و فراهم آوردن محیط زندگی مناسب نیز دقیقا بر تایید این مطلب می باشد. منظور داشتن عمر ابدی و جلوگیری از مرگ نیست بلکه داشتن عمری طبیعی و طولانی و زندگی سالم و بدون بیماری تا قبل از زمان مرگ است خداوند نیز مرگ را برای هر انسانی قرار داده است اما مواد مفید و لازم برای سلامتی را نیز در اختیار همه انسان ها در طبیعت قرار داده است تا آن ها از این مواد استفاده کنند. عدل و لطف خداوند شامل تمام انسان ها می باشد. و این خود انسان ها هستند که برخودشان ظلم می کنند. خداوند مهربان بدون نقص را به بشر هدیه داده است و این ما هستیم که با اشتباهات تغذیه و عدم آگاهی از چگونه مصرف کردن مواد مختلف، سلامت خود را به خطر می اندازیم.

تشخیص امراض و معالجه آنها

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,