خواص عجیب و فوق العاده برگ انبه

دیابت امروزه به یکی از بیماری شایع و مرسوم در بین افراد تبدیل شده که خود آن سبب بیماری های دیگر نیز می شود. افراد دیابتی از خوردن بسیاری از مواد غذایی محروم هستند و این امر نیز سبب آزرده خاطر کردن بیماران دیابتی می شوند. راه های زیادی برای پیشگیری از این بیماری خطرناک ارائه شده نطیر ورزش های منظم، کاهش مصرف مواد قندی و…. و هم چنین راه های درمان شیمیایی و طبیعی برای مقابله با این بیماری نیز وجود دارد.

اگر میخواهید دیابت خود را کنترل کنید از برگ انبه استفاده کنید.میوه انبه جدای از طعم لذیذ و شیرینش دارای فواید متعددی برای سلامت است، اما برگ این میوه از خواص دارویی برخوردار است که به ندرت به اهمیت آن توجه می شود. برگ های میوه انبه سرشار از خواص دارویی و درمانی است.

یکی از خواص آن، کنترل دیابت است. خواص ضددیابتی این برگ ها به کنترل سطح قند خون کمک کرده و آن را تحت کنترل نگه می دارد. آزمایشات انجام شده بر روی موش ها نشان داده است که این برگ ها دارای تاثیر هیپوگلامیک بر روی موش های دیابتی بوده و سطح قند خون را کاهش می دهد.

یکی دیگر از خواص این برگ ها کمک به درمان آسم است. این باور وجود دراد که برگ های انبه به درمان آسم و تسکین دردهای مزمن سیستم تنفسی کمک می کند. در کشور چین از این برگ ها به شکل گسترده ای به عنوان داروی درمان آسم استفاده می شود.

برگ های انبه عفونت را از بدن دور نگه می دارند. به دلیل وجود خواص گوناگون دارویی و ضدباکتریایی موجود در برگ های انبه، می تواند به مقابله با اختلالات گوارشی و تومورها کمک کند.همچنین از آنجایی که سرشار از خواص آنتی اکسیدانی است می تواند با عفونت های ویروسی هم مقابله نماید و در محصولات زیبایی هم استفاده می شود.

این برگ ها به تسکین سکسکه و عفونت های گلو هم کمک می کنند. از دود ناشی از برگ های سوزانده شده برای درمان سکسکه و تسکین عفونت های گلو استفاده می شود.بهترین شیوه مصرف این برگ ها جوشاندن چند عدد برگ در یک ظرف آب،

سپس صاف کردن و نوشیدن آن است.یک راه دیگر مصرف آن، خشک کردن این برگ ها در مقابل نور خورشید و آسیاب کردن آن است. سپس یک قاشق از برگ های اسیاب شده را به یک لیوان اب اضافه کرده، هم زده و بنوشید. حتی می توانید برگ های خام این میوه را بعد از شستن بجوید.

خواص عجیب و فوق العاده برگ انبه

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,