درخت چای چه تاثیری بر پوست دارد؟

در سال ۱۷۷۰ کاوشگر کاپیتان جیمز کوک که در حال سفر کردن به شمال از کنار ساحل والز جنوبی جدید بود، استرالیایی ­های بومی (بومیان استرالیا) را که یک چای تند از این درخت یا بوته کوچک درست کرده بودند ملاقات کرد – و بنابراین نام آن به وجود آمد.

درخت چای

تاریخچه عامیانه خواص درمانی این گیاه به آن سوی سوابق برمی­ گردد اما روغن به طور متداول استفاده نمی ­شد تا زمانی که شیمی­دان استرالیایی، دکتر آرتورپنفولد مقالاتی درباره فعالیت ضد میکروبی آن در دهه­ های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ منتشر کرد. این عمل تجارت صنعت روغن درخت چای را افزایش داد. پس از جنگ جهانی دوم، احتمالاً با توسعه آنتی بیوتیک ­های مؤثر، تقاضا برای این گیاه کم شد اما پس از آن در دهه ۱۹۷۰ با پیدایش مجدد تمایل به طبّ سنتی و طبیعی دوباره رونق یافت.

تقریباً ۱۰۰ ترکیب شیمیایی در روغن درخت چای شناسایی شده است؛ به نظر می­ رسد مهمترین آن ضد باکتریایی باشد و تزیین چهار اُل نام دارد که حدود ۴۰ درصد روغن را تشکیل می­دهد. آن در درمان جوش ملایم صورت به مؤثری بنزوئیل پروکسید است اگر چه کمی آهسته­ تر عمل می­کند و گزارشات بی اساس اظهار می­ دارند آن می ­تواند به ریشه ­کن کردن برآمدگی ­های سفید کوچک ویروس مسری و بیش از پیش رایج نرمی شدگی پوست مسری کمک کند چون که داروهای موجود پاسخی ندارند. آن همچنین فعالیت ضدقارچی دارد و در درمان شوره سر و درماتیت (التهاب پوست) چرب مؤثر شناخته شده است. روغن درخت چای در مورد نیش حشرات، جوش ­ها، التهابات و جراحت­ های کوچک استفاده می­ شود. آن به رفع کردن عفونت­ های گوش و گزیدگی حشرات نیز کمک می­کند. تحقیقات آزمایشگاهی گزارش می­ کنند که روغن درخت چای در برابر MRSA فعالیت نشان داده­ اند. یک شیشه از این روغن چند منظوره برای هر درمان طبیعی قفسه سینه ضروری است.

توجه: آن هرگز نباید از طریق دهان مورد استفاده قرار گیرد و گاهی اوقات ممکن است هنگام استفاده موضعی در افراد حساس التهابات مشکوک ایجاد کند.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو,طب و زیبایی

برچسب‌ها: ,,,,,