درمان با حمام

قبل از حمام دو قاشق چای خوری نمک دریا را با یک قاشق چای خوری سرکه مخلوط کنید و مناطق خشک پوست پاها را با آن به خوبی ماساژ دهید.

توجه کنید : برس کشیدن پوست خشک، ت نها به چند دقیقه فرصت نیاز دارد اما راه حل ساده ای برای درمان این نوع پوست و روشی موثر برای تحریک سیستم لنفاوی است این کار می تواند به پوست شما جلوه ای فوق العاده ببخشد و سلولیت را کاهش دهد.

یک پیمانه خاک رس را با اب کافی مخلوط کنید تا خمیر نرمی حاصل شود این خمیر را بر روی بدن خود بمالید و اجازه دهید خشک شود (حدود ده دقیقه) بدنتان را با آب گرم آبکشی کنید.

1 اونس روغن جوجو با را با 2/1 اونس اوکالیپتوس و 4/1 اونس روغن سوسنبر مخلوط کنید و این مخلوط را روی پاهای مرطوب خود ماساژ دهید. سپس پاهایتان را با ورقه های پلاستیکی بپوشانید و پانزده دقیقه صبر کنید سپس پاها را آبکشی نمایید.

درمان استرس

سه پیمانه چای غلیظ بابونه دم کنید و آن را به آب حمام اضافه نمایید. بابونه ماده ای نرم کنندهو شفا بخش است که به راحتی تنش را از بین می برد.

پوست چرب

در آب حمام خود مقداری از آب هر نوع مرکباتی که مایلید چون لیمو، پرتقال یا گریپ فروت بیافزایید. اسید سیتریک موجود در آب مرکبات، باکتری ها را خواهد کشت، ناپاکی ها را بر طرف می کند و چربی اضافی را از بین می برد. این روش نوعی آروماتراپی (بودرمانی) نیز هست و روش فوق العاده ای برایا ستفاده ی مطلوب از میوه هاست.

پوست خشک

جوش شیرین را به آب حمام خود بیافزایید تا به پوست رطوبت ببخشد.
با ده قطر از روغن رز به جنگ خشکی پوست بروید روغن رز را در برابر جریان آب قرار دهید و اگر می خواهیدبه راستی لذت ببرید به آب چند گلبرگ گل رز نیز اضافه کنید. روغن رز به پوست رطوبت می بخشد، رایحه ی فوق العاده ای دارد و از تشکیل رگ های عنکبوتی در بناها جلوگیری می کند.

توجه کنید: معمولاً روغن و آب به خوبی مخلوط نمی شوند بنابراین لازم است کمی شیر به آنها بیافزایید تا به مخلوط شدنشان کمک کند.

نرم کننده های پوست

سه پیمانه بلغور جو خام را با دو پیمانه سبوس گندم و 2/1 پیمانه ژل آلوورا خوب مخلوط کنید. این مخلوط را درون کیسه ای از تنظیف یا یک جوراب نایلونی بریزید. این کیسه را درون آب وان قرار دهید و پس از این که خوب مواد داخل آن خیس خوردند. از آن برای شستشوی پوست بدن استفاده کنید.

ده عدد کیسه ی محتوی چای جین سینگ را درون فوری بزرگی دم کنید و چای را به آب داخل وان بیافزایید جین سینگ به نرمی، قابلیت انعطاف و درخشندگی پوست کمک می کند و با عوامل پیری زودرس می جنگد.

پوسته برداری

یک پاکت شیر خشک را زیر آب جای حمام قرارد هید. اسیدلاکتیک شیر سلول های مرده پوست را از آن جدا می کند و لایه ای نرم از پوست باقی می گذارد.

ایجاد خلق و خوی خوش

2/1 پیمانه اسانس خالص وانیل را به آب گرم وان اضافه کنید. وانیل روحیه را بالا می برد و ایجاد سرزندگی می نماید.

مشتی از برگ های سوزنی کاج را در کف یک جوراب ورزشی کهنه بریزید. سرآن را گره بزنید و اجازه دهید در زیر جریان آب خیس بخورد.

درمان تهوع

دو قاشق چای خوری زنجبیل را با دو قاشق چای خوری پودر خردل مخلوط کنید و درون آب وان بریزید. این مخلوط برای درمان تهوع و ناراحتی های قاعده گی عالی است.

خواب آور

دو قاشق چای خوری اسطو خودوس خشک را با یک قاشق چای خوری روغن اسطو خودوس مخلوط کنید و در آب وان بریزید. رایحه خوش اسطو خودوس به شما آرامش می بخشد و خواب خوشی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

سم زدایی

225 گرم نمک دریا را با 450 گرم جوش شیرین مخلوط کنید. این مخلوط را به آب گرم وام بیافزایید. درون آب وان قرار بگیرید و تا زمانی که آب سرد نشده از آن خارج نشوید. این حمام نه تنها پوست شما را نرم می کند بلکه به خارج شدن سموم از پوست نیز کمک می کند.

توجه کنید : نمک به گرم ماندن آب حمام کمک می کند و جریان انتقال گرما از آب به هوا را کند می کند.

دسته‌بندی‌ها: گوناگون

برچسب‌ها: ,,,