رابطه فوق العاده عسل و خون در چیست ؟

رابطه فوق العاده عسل و خون در چیست ؟

عسل و دیابت

بسیاری از بیماران دیابتی در مورد ضرر و یا نفع عسل در مورد بیماری دیابت سوال می کنند در جواب اینگونه بیماران باید گفت که در مورد دیابت مصرف عسل همان قدر مضر است که مصرف قند معمولی ضرر دارد ولی می توان عسل را جایگزین مقدار قندی نمود که برای بیمار مجاز می باشد و باید توجه داشت که مصرف عسل به عنوان قند اضافی بر آنچه که در رژیم آنها پیش بینی شده مجاز نیست.

عسل و خون

حضرت محمد (ص) می فرماید : «عسل هزار و یک خاصیت دارد و هزار و یک درد را شفا می دهد»

عسل کنش و تنش بسیار زنده و مثبتی روی میزان هموگلوبین خون دارد. این سفارش و تاکید در پرورشگاهها و خانه های تندرستی در کشور سوئیس که کودکان را به مدت 8-4 هفته با عسل، درمان می کنند به کار رفته است.

میزان عسلی که در روز به کودکان 12-5 ساله داده شده است از یک قاشق قهوه خوری تا یک قاشق سوپ خوری متفاوت بوده که در شیر داغ حل می شود. دو پژوهشگر مشاهده کرده اند که در هفته اول میزان هموگلوبین خون 75 تا 80 درصد رسیده است.

بازتاب عسل روی هموگلوبین از سوی پژوهشگران اسپانیایی و استرالیایی نیز تایید گردیده است. در آزمایش دیگر پژوهشگران فوق، کودکان را به 3 دسته تقسیم کرده اند :

دسته اول با یک رژیم معمولی (عادی)

دسته دوم رژیم معمولی به اضافه عسل.

دسته سوم رژیم معمولی با افزودن داروهای تحریک کننده اشتها یا چیزهایی که احتمالاً روی هموگلوبین اثر دارد، تغذیه شدند در نتیجه دسته دوم بهترین حالت عمومی را به صورت افزایش وزن و میزان بسیار بالای هموگلوبین نشان داده است.

دو پژوهشگر با افزودن عسل به جای قند در شیشه شیر کودکان پیش رس نتایج بسیار خوبی به دست آورده اند.

افزایش هموگلوبین خون در یک پژوهشگاه ایتام در اتریش نیز روی 30 پسر بچه آزمایش شده و در طی 6 هفته هر روز دو قاشق سوپ خوری عسل به آنها داده شده است. این 30 پسر بچه با داشتن قد، سن، وزن و حالات کلی طبیعی همسان بوده اند. در پایان آزمایش افزایش هموگلوبین و وزن نسبت به سایر کودکان مشخص شده است.

دسته‌بندی‌ها: گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,