راهکارهای خانگی ساده برای از بین بردن رنگ تیره پوست دست ناشی از آفتاب سوختگی

در روزهای تابستان ، گرما تنها باعث کاهش رطوبت و آب بدن نمی شود، بلکه تمام رطوبت پوست را از بین برده و به همین دلیل پوست ظاهری خشک و پژمرده به خود می گیرد. رنگ پوست به دلیل تابش اشعه ی UVA آفتاب تیره می شود. این اشعه به لایه های داخلی پوست نفوذ می کند و سلول های ملانوسیت را مورد هدف قرار می دهد . سلول های ملانوسیت ، در واقع ملانین یا همان رنگدانه های قهوه ای پوست و عامل برنزه شدن آن را تولید می کنند. برنزه شدن پوست خطر ابتلا به پیری زودرس را افزایش می دهد . پوست دست ها بیش از هر نالحیه ی دیگری از بدن در معرض تابش نور خورشید قرار می گیرند و به سختی می توان از آنها محافظت کرد. تحت چنین شرایطی پوست دست ها قطعا دچار تیرگی بیشتری می شود . برای خلاص شدن از این رنگ تیره ی پوست دست ، مردم ممکن است سراغ راه های خشن برای سفید کردن دست بروند . اما این روش ها در دراز مدت تیرگی پوست را بیشتر می کنند و موجب خشکی بیشتر آنها می شوند . در این قسمت تعدادی از راهکارهای ساده و کارامد را برای نرمی و لطافت پوست دست و همچنین ایجاد تعادل در رنگ آنها برای شما بیان می کنیم.

ماست و زرد چوبه

یک کاسه ماست را با یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه ترکیب کنید و روی پوست دست ها بزنید . بعد از 20 دقیقه دست های خود را بشویید . ماست حاوی پروبیوتیک است که پوست را به طور طبیعی روشن می نماید و به رطوبت رسانی کمک می کند. زردچوبه نیز برطرف کننده ی رنگ غیر عادی پوست می باشد.

آب لیمو

دست ها را به مدت بیست دقیقه در یک کاسه آب لیموی گرم قرار دهید . سپس دست ها را با آب سرد بشویید . ویتامین C لیمو از سلول های پوست در برابر اشعه ی UV محافظت می کند . استفاده از یک مرطوب کننده ی قوی را بعد از شست و شو فراموش نکنید. زیرا لیمو بسیار اسیدی است و پوست را خشک می کند .

آلوئه ورا

کمی ژل تازه ی آلوئه ورا را از برگ آن جدا کنید و مستقیما به پوست دست بزنید . اجازه دهید این ژل تمام شب روی پوست بماند و صبح دست ها را بشویید. ژل آلوئه ورا هم حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که علاوه بر محافظت از پوست، رنگ آن را تنظیم می کند .

خیار

در یک فنجان آب خیار چند قطره آب لیمو بریزید و پودر زردچوبه را به آنها اضافه نمایید تا از ترکیب آنها خمیری بدست آید. خمیر را به پوست دست بزنید و اجازه دهید به مدت نیم ساعت روی پوست بماند. حال می توانید پوست را با آب ولرم شست و شو دهید . این خمیر پوست دست را جوان و شاداب می گرداند .

بادام

پنج یا شش عدد بادام را شب در آب بخیسانید . بعد آن را آسیاب و با کمی شیر ترکیب کنید تا حالت خمیری پیدا کند . خمیر را به پوست بزنید و اجازه دهید تمام شب روی دست بماند . صبح روز بعد دست ها را بشویید . بادام سرشار از ویتامین هایی است که از سلامت پوست دست حفاظت می کنند.

چوب صندل و زردچوبه

چند قاشق چایخوری پودر چوب صندل را با پودر زردچوبه ترکیب کنید. چند قطره گلاب به آن اضافه نمایید و تا درست شدن خمیر آنها را خوب با هم میکس کنید. سپس این خمیر را به پوست دست بزنید و بعد از 30 دقیقه دست ها را بشویید. این کار موجب بهبود نواحی آسیب دیده ی پوست می شود .

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو,گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,,