راهکارهای خانگی و طبیعی برای داشتن مژه های زیبا ، پر پشت و بلند

برخی معتقدند زیبایی چشم ها با مژه های زیبا و بلند که توجه ها را به خود جلب می کنند ، تکمیل می شود . شکی نیست که اکثر خانم ها به دنبال داشتن مژه های تیره و بلند هستند به همین دلیل هم به سراغ انواع راه های ساختگی ، مثل ریمل و مژه های مصنوعی می روند . اگر دوست دارید می توانید از این محصولات استفاده کنید ، اما راهکارهایی وجود دارند که شما با استفاده از آنها مژه های طبیعی و بلند خواهید داشت . در این قسمت به بعضی از بهترین راهکارها اشاره می کنیم :

خوردن غذای سالم برای داشتن مژه های سالم

بله این همان راز همیشگی زیبایی است که خانم ها آن را دست کم می گیرند . در واقع کلید سلامت و زیبایی پوست و مو رژیم غذایی سالم است و مژه ها نیز در همین دسته قرار می گیرند . در واقع مژه ها از کراتین ، نوعی از پروتئین ، ساخته شده اند و مصرف مواد غذایی با پروتئین بالا به رشد مژه هایی ضخیم و بلند کمک می کند .

روغن زیتون

یکی از راحت ترین ترفند ها برای داشتن مژه های زیبا استتفاده از روغن زیتون است . بله ، همان روغنی که در اکثر آشپز خانه ها پیدا می شود . برای کمک به حفاظت و رساندن مواد مغذی ، هر شب کمی روغن زیتون ، با کمک یک برس ریمل تمیز به مژه ها بزنید و صبح چشم ها را شست و شو دهید . فراموش نکنید می توانید کمی از روغن را به ابرو ها خود نیز بزنید .

ویتامین E

حال بهتر است کمی از روغن زیتون فراتر رفته و خود در منزل سرم ویتامین E برای مژه ها بسازید . یک قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم ترکیب کنید و سپس محتوی یک کپسول ویتامین E را به آن اضافه نمایید . این ترکیب را در یک ظرف کوچک در دار نگه دارید . می توانید با استفاده از برس ریمل یا خط چشم تمیز سرم خانگی خود قبل از خواب به مدت چند هفته به مژه ها بزنید . در همین مدت کوتاه تغییرات شگفت انگیزی را مشاهده خواهید کرد .

استفاده از مژه مصنوعی را فراموش کنید

مژه های مصنوعی مشکل را فقط به صورت موقت حل می کنند . اما استفاده ی مکرر از آنها صدمات جبران ناپذیری به مژه های طبیعی خودتان وارد می آورد .

اجازه ندهید آرایش برای مدت زیادی روی چشم ها بماند

مژه های شما نیاز به تنفس دارند . پس هر زمان که توانستید به آنها استراحت دهید و از لوازم آرایشی استفاده نکنید . آرایش خود را به محض رسیدن به خانه پاک کنید و مطمئن شوید اثری از آن روی چشم ها باقی نمانده است .

استفاده از روغن کرچک

روغن کرچک سرشار از ویتامین E ، پروتئین ، مواد مغذی و اسید چرب امگا 6 است . البته شاید پیدا کردن روغن کرچک اصل کمی دشوار باشد ، اما این معمولا به محل زندگی شما بستگی دارد . مدت ها است مردم از این روغن جادویی برای تحریک رشد موها استفاده می کنند . تنها کافی است کمی از روغن را قبل از خواب به مژه ها و ابروها بزنید و ظرف مدت چند هفته تاثیرات بی نظیر آن را مشاهده خواهید کرد . البته در کنار تسریع رشد موها ، روغن کرچک موجب ضخیم تر و قوی تر شدن آنها نیز می گردد .

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو,گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,,,,