رعایت نکات بهداشتی در انجام عمل نزدیکی

رعایت نکات بهداشتی در انجام عمل نزدیکی

رعایت نکات بهداشتی در انجام عمل نزدیکی بسیار حائز اهمیت است. همانگونه که قبلاً گفته شد انجام عمل نزدیکی در روزهای خونریزی دوره قاعدگی کاری است فوق العاده غیر بهداشتی و خطراتی را بهمراه دارد و باز همانطور که قبلاً اشاره شد انجام عمل نزدیکی و دخول آلت تناسلی به توسط مهبل، در دستگاه تناسلی زنان، قابل اجراست و استفاده از اعضاء دیگر برای این کار مثلاً مقعد و یا مجرای پیشابراه نه تنها خطر عفونتهای فراوانی را بهمراه دارد بلکه با آسیبی که به این قسمتها وارد می کند صدمات گاه جبران ناپذیری را بر هر دو زوج خصوصاً خانمها ببار خواهد آورد.

دستگاه تناسلی چه در مردان چه در زنان عضوی است ظریف و در برابر عفونتها و صدمات، بسیار آسیب پذیر است. لذا جداً توصیه می شود درحفظ بهداشت و رعایت نظافت این ناحیه نهایت سعی خود را بکنید (برای مثال کوتاه نگاه داشتن موهای ناحیه تناسلی) و در انجام عمل نزدیکی از انجام اعمال خشن و نامعمول و غیر متعارف خودداری کنید تا از صدمات این عضو جلوگیری شود.زوجهای جوانی که هنوز اولین نزدیکی خود را انجام نداده اند توجه داشته باشند که رعایت برخی نکات در انجام موفق این عمل بسیار کمک کننده خواهد بود.

معمولاً تدارک جشن عروسی و خود جشن، انرژی بسیار زیادی را از عروس و داماد خواهدگرفت و ایشان علاوه بر خستگی جسمی از نظر روانی هم در شرایط آرام و بی تنشی به سر نمی برند. لذا ممکن است شب عروسی چندان شب مناسبی برای انجام اولین نزدیکی نباشد. بنابراین چنانچه زوجها احساس کردند که آمادگی جسمانی و روحی کافی را برای انجام این عمل در همان شب عروسی ندارند بدون هیچ مشکلی می توانند این مسئله را به زمان دیگری واگذار کنند و در این مورد سعی کنند زیر بار فشار اطرافیان که گاهی اصرار دارند حتماً در همان شب اول تکلیف این موضوع روشن شود، نروند.

اولین نزدیکی هم برای دختران و هم برای پسران (خصوصاً برای دختران) با احساس شرم، اضطراب و کمی ترس همراه است. مردان باید به شرم دختران احترام بگذارند و در کمال آرامش و رضایت کامل مبادرت به این کار ورزند.

ترس از پاره شدن پرده بکارت و گهگاه شایعات و داستانهای که در این مورد شنیده می شود شاید اضطراب و نگرانی را برای دختران سبب شود که باید بدانند هرچند ممکن است پاره شدن پرده بکارت با دردی همراه باشد (که اغلب درد شدیدی نخواهد بود)، اما چنانچه روند نزدیکی بخوبی هدایت شود و بخوبی به پیش برود نهایتاً خاطره خوشی از آن باقی خواهد ماند. لذا همسران آنان باید بدانند که هرچه با ملایمت و در آرامش بیشتری این مسئله صورت گیرد نتیجه مطلوبتری خواهد داشت و بنابراین با اعمال خشونت آمیز و به زور اصرار به انجام این کار کنند. و همانطور که قبلاً ذکر شد باید سعی شود تا با تحریکات مناسب هم کیفیت این عمل را بهبود بخشیده و هم در به ارگاسم رسیدن همسر خود کمک کند.

مردان توجه داشته باشند که می بایست فضائی را در خانواده ایجاد کنند که همسران آنها بتوانند براحتی در مورد چنین مسائلی با آنها صحبت کنند. زنان باید شجاعت و اعتماد به نفس کافی را برای طرح مشکلات و نیازهای خود در ارتباط با مسائل جنسی با شوهرانشان داشته باشند. زن و شوهر تنها منبع رفع نیازهای جنسی برای یکدیگرند و چنانچه هر کدام نتواند مسائل و مشکلات خود و خواسته هایشان را با طرف دیگر مطرح کند بی شک ناگفته های زیادی باقی خواهد ماند که گاه همین نگفتن ها باعث عمیق شدن مشکلات خواهد شد و تأثیرات منفی بر روابط عاطفی بین زوجین خواهد گذاشت که در صورت استمرار برگرداندن آن به وضع عادی بسیار مشکل خواهد بود.

بحث درباره اختلالات پاسخ جنسی در انسان خارج از حوصله این کتاب می باشد و بحثی است مفصل. لذا فقط به ذکر این نکته اشاره می کنیم که مانند هر پدیده دیگری و مانند هر غریزه دیگری در انسان غریزه جنسی و چگونگی عملکرد آن نیز می تواند دچار اختلال و اشکال گردد. بعضی از این اختلالات بسیار شایع و فراوان دیده می شود. اما ذکر این نکته ضروری است که مانند سایر بیماریها اشکالات پاسخ جنسی در انسان قابل درمان بوده و در بسیاری موارد بسادگی رفع می گردند. بنابراین چنانچه احساس کردید تفاوتی در روند نزدیکی شما و همسرتان نسبت به آنچه که بطور طبیعی در یک پاسخ جنسی باید دیده شود وجود دارد، بدون شرح از مطرح کردن آن در درجه اول احساس و ناراحتی خود را با همسرتان در میان بگذارید و در اولین فرصت به پزشک مراجعه نمائید و از مشورت با افراد ناآگاه نسبت به این مسائل پرهیز کنید.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که با همان اولین نزدیکی احتمال حاملگی وجود دارد بنابراین قبل از اقدام به آن حتماً به فکر استفاده از یک روش مطمئن پیشگیری از بارداری باشید. (توضیحات مفصلی در این مورد در بخش روشهای پیشگیری از بارداری و تنظیم خانواده آورده شده است)

در کتب فقهی و در روایات و احادیث اسلامی توصیه و سفارشات فراوانی در مورد زمان و مکان مناسب، مستحبات و واجبات مربوط به آمیزش جنسی بین زوجین ذکر گردیده اند که برای آگاهی و بهره جوئی از آنان می توانید به کتب معتبر فقهی مراجعه نمائید.

دسته‌بندی‌ها: سلامت جنسی

برچسب‌ها: ,,,,,