روشهای از بین بردن موهای زائد صورت در خانمها

روشهای از بین بردن موهای زائد صورت در خانمها

  1. بی رنگ کننده ها : بیرنگ کردن یا دکلره کردن، ساده ترین روش درمان موهای اضافی است. برای این منظور می توان از کرمهای مخصوص که با پودرهای ویژه ای مخلوط می شود و یا از آب اکسیژنه استفاده کرد. پیش از استعمال این مواد، پوست را با آب و صابون بخوبی بشویید تا چربی آن پاک شود. بیرنگ کردن بیشتر برای موهای ظریف، و کرکها مناسب است.
  2. موم، موچین، تراشیدن بند انداختن : تمام این روشها تقریباً مشابه هستند و هیچیک را توصیه نمی کنیم بویژه بند انداختن را که یک روش غیر بهداشتی و خشن است. امروزه دستگاههای تراشنده جدیدی به بازار عرضه شده که تقریباً تمام موها رااز ریشه در می آورد ولی هر بار که موها کنده شوند ضخیمتر شده و رشد آنها تسریع می گردد. بنابراین اثر روشهای مزبور موقتی است و به تحمل درد و ناراحتی آن نمی ارزد.
  3. کرم های موبر : این کرم را معمولاً باید بمدت 10 دقیقه بر روی موضع قرار داد و سپس مو را مالش داد و بعد از آن شستشو نمود. به این ترتیب موهای اضافی از بین می روند. اگر پوست شما حساس باشد و در اثر مصرف این کرمها دچار قرمزی و التهاب یا خارش شود از آنها استفاده نکنید.
  4. سوزاندن : سوزاندن ریشه مو یا «الکترولیز» روشی است که در آن ریشه مو را بوسیله جریان ضعیف الکتریستیه می سوزانند. اگر تعداد موهای زائد صورت، اندک و پراکنده باشد بهترین راه درمان آن، سوزاندن است این عمل باید توسط فرد مجرب انجام گیرد تا ریشه مو کاملاً سوزانده شود و از رشد مجدد آن جلوگیری به عمل آید. ممکن است برای سوزاندن تمام این موهای زائد نیاز به چند جلسه مراجعه باشد. پس از هربار الکترولیز، محل آن را با پنبه الکلی تمیز کنید و پماد ویتامین «آ» بر روی آن بمالید. این عمل موجب تسکین و تسریع التیام زخم ها می شود.
  5. اشعه ایکس : استفاده از اشعه ایکس برای از بین بردن موهای زائد تقریباً منسوخ شده است چرا که موجب آسیب پوستی می شود و روش موثر و بی خطری نیست.
  6. رفع علت : اگر افزایش موی صورت بعللی باشد که قبلا گفتیم باید علت آن برطرف شود. مثلاً اگر بعلت آسیب تخمدان یا بیماری غدد داخلی باشد با مراجعه به پزشک و درمان آن، موهای اضافی صورت نیز برطرف خواهند شد.

اگر رشد اضافی موی صورت بدنبال خوردن برخی داروها باشد باید مصرف آن دارو را با صلاحدید پزشک متوقف نمود.

دسته‌بندی‌ها: طب و زیبایی

برچسب‌ها: ,,,,