روش تهیه سس مایونز

روش تهیه سس مایونز

توضیح : در این کتاب در چندین نسخه به سس اشاره شده است به همین جهت روش تهیه آن را در ذیل ذکر می شود روش تهیه اکثریت سس ها به این روش می باشد.

مواد اولیه :

3 ق.چ. سرکه                                 1 ق.غ. روغن زیتون

1 عدد زرده تخم مرغ

طرز تهیه و مصرف :

برای تهیه سس مایونز ابتدا زرده تخم مرغ را خوب زده و سپس روغن زیتون را اضافه نمائید و بعد سرکه را داخل نموده و استفاده نمائید. با این روش می توانید با کمترین زمان و حداقل هزینه سس تهیه نمائید.

برای تهیه سس های متفاوت می توانید به دلخواه نمک، فلفل، خردل و یا ادویه جائی که بدان تمایل دارید در سس ریخته و سس دلخواه را تهیه نمائید.

روش تهیه سس مایونز

مواد اولیه :

1 عدد تخم مرغ                    3 پیمانه روغن مایع (زیتون)

نصف پیمانه سرکه سفید           نمک، فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه :

در این روش بهتر است از مخلوط کن استفاده شود. به جای پیمانه می توان از فنجان نیز استفاده نمود. ابتدا تخم مرغ، سرکه، نمک و فلفل و 1 پیمانه روغن مایع را در مخلوط کن ریخته و دستگاه را روشن نمایید. پس از 1 دقیقه آنرا خاموش و فنجان دوم را وارد نموده به مدت 1 دقیقه دستگاه روشن بماند و مجدداً آنرا خاموش کرد، بلافاصله پیمانه سوم را داخل مخلوط کن ریخته به مدت 1 دقیقه به هم زدن ادامه دهید. توجه داشه باشید فاصله بین زدن مخلوط و اضافه نمودن روغن ها بایستی پشت سر هم بوده زیرا در غیر اینصورت سس بریده می شود. در صورت تمایل می توانید 1 قاشق مرباخوری شکر در همان مرحله اول در مخلوط کن بریزید. این مقدار سس حدود 1 شیشه می شود و برای استفاده در مواد غذایی قابل مصرف می باشد.

قابل ذکر است برای استفاده سس در زیبایی پوست بایستی نمک و فلفل آن حذف شود.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,