روش صحیح تقویت موها

روش صحیح تقویت موها

روش صحیح تقویت موها و رساندن هرچه بیشتر خون به ریشه آنها را به شیوه ای که صحت آن به تجربت و ثبوت رسیده است را بیان می کنیم.

اجرای این دستورالعمل می تواند به دور از مضرات روش های متداول کنونی، اثرات قابل توجهی ببار آورد.

مقداری یک لیترآب را در ظرفی ریخته می جوشانیم، سپس چراغ را خاموش کرده و یک صد گرم چلتوک را که قبلاً یک بار با آب معمولی، آبکشی شده باشد به داخل آب جوشیده که از روی چراغ برداشته شده، می ریزیم و می گذاریم ده دقیقه به همان حالت بماند و به اصطلاح، دم بکشد. بدین ترتیب ویتامین های موجود از چلتوک خارج و در مولکول های آب حل و برای هدف مورد نظر آماده می گردد. چنانچه خواسته باشیم مقدار بیشتری تهیه کنیم، می توانیم نسبت ها را بطور مساوی بالا ببریم و در مقابل هر یک لیتر آب، صد گرم چلتوک مورد استفاده قرار گیرد، هرچقدر میزان آب بیشتر باشد. مقدار چلتوک هم به همان نسبت باید بیشتر گردد. آب چلتوک مورد استفاده باید در تابستان ها ولرم و در زمستان گرم باشد و ترتیب استفاده آن چنین است : پس از شستشوی سر «خروج از حمام» و خشک کردن موها ، سطح شیب داری را انتخاب کرده و روی آن دراز کشیده بطوری که پاها به طرف بالا و سر به طرف پایین قرار گیرد، اگر جهت انجام این عمل در مسیر قطب مغناطیسی زمین باشد بهتراست.

ظرف آب چلتوک را صاف کرده «چلتوک آن را از آب جدا می نمائیم» و آن را زیر سر قرار داده، بطوری که قسمت های خالی شده سر و یا قسمتی که در حال ریزش بیشتر موها می باشد در این محلول قرار گیرد، مدت 20 دقیقه سر را در همین حالت نگاه داشته سپس برخاسته، موها را خشک کرده، پوست سر را باید به حالت طبیعی بگذاریم تا خشک شود انجام این عمل بستگی به میزان ریزش موها دارد، کسانی که ریزش کمتری دارند به دفعات کمتر، آنان که در معرض ریزش بیشتر موها هستند. باید به دفعات بیشتر این عمل را تکرار کنند. در پایان کار می توانیم دوباره چلتوک را به داخل آب استفاده شده ریخته و مقدار یک قاشق آبلیمو به آن افزوده، برای نوبت بعدی نگهداری نمائیم. در این صورت روز مورد عمل مجدداً آب را صاف نموده و طبق دستور به کار می بندیم. بدیهی است در این فاصله دو روزه، چلتوک باید در جای خنک نگهداری شود تا خواص درمانی خود را از دست ندهد. آب چلتوک برای دفعه سوم قابل استفاده نبوده و فاقد ارزش درمانی است و باید دور ریخته شود. این عمل برای کسانی که ریزش شدید تری دارند یک روز در میان بعد از استحمام به مدت 20 دقیقه باید انجام گیرد و آنهایی که در سطح کمتری ریزش مو دارند هفته ای یک بار و افرادی که ریزش طبیعی دارند می توانند لااقل ماهی یک بار آن را انجام دهند

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,