روغن یاس به منظور قویت مژه و ابرو

روغن یاس تقویت کننده مژه و ابرو

مواد اولیه :

4 ق.غ. خرد شده برگ مورد                 5 ل. آب

1 ق.غ. کندر                                  1 ل. روغن زیتون

طرز تهیه و مصرف :

کندر را پودر و در نصف لیوان آب بریزید، برگ مورد را در بقیه آب ریخته 10 ساعت صبر کنید سپس آن ها را بر روی حرارت قرار داده پس از 1 ساعت کندر را به مخلوط اضافه نمائید. 10 دقیقه بعد صبر کنید سپس از حرارت برداشته آن را صاف نمائید روغن زیتون را به این محلول اضافه نموده مجدداً بر روی حرارت قرار دهید تا آب کاملاً بخار شود و روغن باقی بماند. روغن را صاف نموده در ظرفی نگهداری کنید. روزانه یکبار روغن را به وسیله چوب سرمه یا به وسیله انگشت به ابرو مالیده و برای مژه به مژه پایین بکشید و در اثر پلک زدن مژه بالا به این روغن آغشته خواهد شد. مراقب باشید روغن در چشم نرود چون ممکن است باعث سوزش چشم بشود اما این سوزش برطرف خواهد شد.

فواید : این روغن موهای مژه و ابرو را تقویت و قدری سیاه می نماید.

برای تقویت و پرپشت شدن مژه ها باید:

با شانه کوچک مژه ها را شانه بزنید ( شانه ای مانند فرچهی ریمل )

می توانید شانه های ظریفی پیدا کنید که برای شانه زدن مژه ها باشد. این یک روش ساده برای رشد آنها است.می توانید این کار را قبل از زدن ریمل انجام دهید.

  قبل از خواب این نکته را رعایت کنید

 آرایش چشم را پاک کنید

مراقبت از چشم به معنی استفاده از پاک کننده و آرایش نیست. شما باید آب زیاد نوشیده و غذاهای غنی از ویتامین A را در برنامه غذایی خود داشته باشید. قبل از خواب همیشه با یک پنبه و لوسیون پاک کننده آرایش چشم را پاک کنید.

  برای پرپشتی مژه ها از روغن های طبیعی استفاده کنید

روغن های طبیعی نه تنها برای رشد مو جادو می کنند بلکه به بلند شدن مژه ها نیز کمک می کنند. به گزارش پرشین وی می توانید از روغن زیتون، جوجوبا و کرچک حاوی ویتامین ، مواد معدنی و عوامل بلندکننده مو برای مرطوب کردن مژه ها استفاده کنید.

 بهترین روغن ها برای تقویت مژه و ابرو :

  روغن آووکادو : روغن آووکادو یکی از روغن های مغذی پوست و مو است را بیشتر از همه به کسانی توصیه می کنیم که پوستی ملتهب در کف سر دارند یا موهای شان بیش از اندازه نازک شده است. روغن آووکادو فرمولاسیون بسیار سبکی دارد و در نتیجه به راحتی جذب موها و پوست کف سر می شود.

 روغن بادام : مطمئنا یکی از روغن های رایج و خوب برای چرب کردن موها در آقایان و لطیف کردن پوست های خشک در خانم ها، روغن بادام است که می توانید به راحتی در دسترس بوده و پروتئین های موجود در این روغن به بازسازی سطح پوست کمک می کنند و حالت انعطاف پذیری آن را بهبود می بخشند.

 روغن هفت مغز : بی شک روغن هفت مغز که به دلیل ترکیب و تهیه آن از تعداد هفت دانه روغنی می باشد که عیارتند از :بادام تلخ و شیرین ، فندق ، سیاه دانه ، پسته ، کنجد ، کرچک که تک تک آنها از بهترین ها بوده تهیه شده و  با دارا بودن مواد مغذی و ضروری پوست و مو خود را به جایگاه نخست از لیست روغن های تقویت کننده مو ، ابرو و مژه رسانده و پس از گذشت سالها این جایگاه را در میان بهترین ها حفظ کرده است.

روغن یاس به منظور قویت مژه و ابرو

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,