رژیم غذایی قلیایی بگیرید

رژیم غذایی قلیایی بگیرید

بیماری یا سلامتی از سطح سلول آغاز می شود، رژیم غذایی قلیایی، رژیمی است که سلامتی بدن را در سطح سلول تضمین می کند. بدن ما از به هم پیوستن میلیاردها سلول به وجود آمده است. منبع اصلی حیات و زنده بودن، انرژی تولید شده در سلول هاست. تمامی سلول ها، مواد مغذی را با اکسیژن اکسید کرده و به انرژی تبدیل می کنند، وجود این انرژی برای بقا بسیار مهم است اما در جریان این سوخت و ساز، پسماندهای اسیدی بر جای می ماند که باید مثل دود ماشین ها به بیرون رانده شود. دی اکسید کربنی که در حین بازدم از بدن دفع می کنیم گویای این واقعیت است.در عین حال، عرق کردن، ادرار کردن و مدفوع کردن از راه های دیگر دفع این پسماند های اسیدی هستند

اگر چنانچه پسماندی در بدن نبود نیازی به این شیوه های دفع هم نبود. قلیایی شدن موجب عقب نشینی و کاهش پسماند های اسیدی می شود. همه می دانیم که اسید با باز خنثی می شود، بدن دوست دارد قلیایی شود و برای این کار مجبور است اسید را ازمیان بردارد. در نهایت با انتخاب مناسب مواد غذایی می توانیم از میزان پسماندهای اسیدی در بدن بکاهیم.

اگر تمایل دارید بدن خود را در مسیر درست هدایت کنید شاید لازم باشد رژیم غذایی قلیایی را مد نظر داشته باشید. باید توجه داشته باشید که سطح PHبدن، بخش مهمی از سلامت عمومی انسان ها است. رژیم غذایی فعلی شما می تواند بر سطح PH شما تاثیر مثبت یا منفی بگذارد این در حالیست که رژیم غذایی قلیایی تاثیر بسیار مثبتی بر سطح PH و نهایتا بر سلامتی کل بدن می گذارد.

اگر سطح PH بدن شما 7 باشد، پس از تعادل خوبی برخوردار هستید و این به این معنی است که بدن شما نه اسیدی است و نه قلیایی است. مایعات بدن دارای سطوح PH متفاوتی هستند، علاوه بر این مواد غذایی که مصرف می کنید از سطح معینی از اسیدی یا قلیایی بودن تبعیت می کنند که اثرات متفاوتی بر سلامتی شما خواهند داشت. بسیاری از مواد غذایی که مصرف می کنید اسیدی هستند که شامل گوشت، لبینات و غلات می شود. به منظور دستیابی به یک سلامتی ایده آل باید مصرف غذاهای اسیدی را به حداقل برسانید.

دسته‌بندی‌ها: گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,