رژیم غذایی قلیایی راز سلامتی و تندرستی

رژیم غذایی قلیایی راز سلامتی و تندرستی

راز رژیم غذایی قلیایی در اجداد شکارچی ما که از میوه های تازه، سبزیجات و ریشه ها تغذیه می کردند نهفته است. آنها در شرایطی که هیچ پزشک و بیمارستانی نبود، در یک محیط خشن با زمین های ناهموار و شکارچیان حیات وحش، مجبور به زنده ماندن بودند. اجداد ما رژیم غذایی خود را در درجه ی اول بر گیاهان خام و غلات وحشی و سپس گوشت حیوانات تنظیم کرده بودند و بعد از ظهور کشاورزی و اهلی کردن حیوانات، عمده غذای آنها شیر و پنیر و دیگر محصولات لبنی بود. میوه ها و سبزیجات مورد استفاده توسط اجداد شکارچی ما سطح قلیایی ایده آل برای زندگی سالم را به ارمغان می آورد.

طرفداران رژیم غذایی قلیایی معتقدند که حدود ۷۵ درصد از بدن ما از آب تشکیل شده است، آب یک رسانه بیولوژیکی مفید است که اجازه می دهد تا مواد مغذی و اکسیژن در خون جریان یابند و سایر فعالیت های بیوشیمیایی به راحتی صورت گیرند. تغییر نژاد بشر و به تبع آن تغییر رژیم غذایی از قلیایی به اسیدی منجر به از دست دادن مواد معدنی ضروری مانند پتاسیم، منیزیم، کلسیم و سدیم شده است. همان طور که باران اسیدی می تواند به جنگل ها آسیب بزند و رودخانه ها را آلوده کند، اسیدی شدن بدن نیز می تواند سلول های بدن و بافت ها را از بین ببرد و علائمی شبیه زنگ زدگی درختان جنگلی را در اطراف رگ ها و شریان های ما انسان ها ایجاد کند که اگر نادیده گرفته شود تمامی عملکرد های سلولی از جمله حمل و نقل مولکولی، تولید مثل و تولید انرژی را مختل کرده و موجب بروز بیماری های جدی می شود.

عدم وجود مواد مغذی قلیایی باعث می شود مردم در معرض ابتلا به بیماری های مختلف، از جمله دو بیماری قاتل یعنی مشکلات قلبی و عروقی و سرطان قرار بگیرند. مطالعات علمی نشان داده اند که افزایش وزن سیستمیک یا چاقی نیز از عدم تعادل اسیدی قلیایی بدن ایجاد می شود. اگر ما تنها می توانستیم بیماری های مربوط به قلب و عروق را از بین ببریم به طور متوسط ۸ / ۹ سال به طول عمر افراد اضافه می شد.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,,