زیبا کننده­ های بدن

بهترین خبر چیست؟ خبر علمی مربوط به موشک نیست! کمی وقت و توجه صرف کنید تا بدن شما بدون در نظر گرفتن اندازه و سایز آن به طور کامل نرم و براق و زیبا شود.

اجاز بدهید با برس زدن بدن آغاز کنیم- این کار یکی از ارزان­ترین روش ­ها (فقط به یک برس نیاز دارید که آن هم سال­ها برای شما کار خواهد کرد) و بهترین روش­ هایی است که می­توانید به بدنتان هدیه کنید. اینکار علاوه بر زدودن و پاک کردن برآمدگی­ ها و لکه ­ها می­تواند لنف های شما را تشویق کند تا به صورت آزادانه ­تری جریان یابد که این کار به نوبه خود باعث بانشاط تر شدن کلی بدن­تان می­شود (خصوصاً اگر با رژیم غذایی و تمرین مناسب همراه شود، می­تواند باعث از بین رفتن سلولیت (عفونت پوست) موجود در بدن شود). شاید به نظر شما این کار کمی دردناک به نظر آید و شاید برای افرادی که دارای پوستی حساس هستند این کار باعث زخم شدن پوست شود، اما بعد از یک بار امتحان شما عاشق این کار (و صد البته نتایج آن) خواهید شد. تمامی زنانی که این کار را انجام می­دهند علاقه زیادی به این کار دارند.

در هنگام انتخاب برس، برسی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی از آن در هر دو دست استفاده کنید. برس باید آنقدر محکم و سفت باشد که باعث سایش و مالش شود. اما نباید آنقدر سخت باشد که پوست را بخراشاند. برس­ های مورد علاقه من عبارتند از نوع Liz earle (یک برس طبیعی زبر که دارای یک دسته بلند و قابل تعویض می­باشد) یا نوع Raffe Body Brush.

قبل از آنکه وارد حمام شوید، کف پاهای خود را برس بزنید تا گردش خون تحریک شود و سپس کار را از پاها شروع کرده و به رانها و باسن حرکت کنید. بعد از آن به سمت شکم حرکت کنید، اما از برس زدن سینه ­ها اجتناب کنید. دست­ها را از مچ به سمت بالا بکشید و سپس به سمت گردن حرکت کنید. اگر شانه یا گردن شما درد می­کند، برس زدن باعث کاهش درد می­شود.

هر وقت که بدن خود را برس می­زنید، بهتر است جهت برس­زدن به طرف قلب باشد. چرا که این کار باعث می­ شود که لنف ­ها در جهت گره­ های موجود در قلب جریان یابند. روی تمامی مناطق جوش­دار و شل تمرکز خاصی داشته باشید (مثل پشت بازوان و باسن­ها). مناطق حساس و پوست زخمی را برس نزنید.

بعد از این کار کمی بدنتان را مالش دهید (مانند برس زدن از پایین به بالا). سپس دوش را باز کرده و خودتان را با آب بشوئید. برای افراد شجاع­تر من توصیه می­کنم که با آب کاملاً سرد کل بدنتان را آب بکشید. این کار باعث شفاف شدن و لطیف ­شدن کمر و سینه­ هایتان می­شود چراکه آب سرد باعث بهتر شدن جریان خون و جریان لنف­ ها می­شود.

ماده ضدعفونی کننده روغن و نمک مورد علاقه من است.

حدود ۵۰میلی­لیتر روغن دانه انگور را با ۵۰ گرم نمک دانه ریز دریا ترکیب کنید. برای خوشبوتر شدن بدن­تان می­توانید ۲یا۳ قطره روغن خالص مخصوص مثل روغن اسطوخودوس، رز یا بهار نارنج به آن اضافه کنید. وارد یک دوش خشک یا وان حمام شده و ماده حاصله را روی پوست خشکتان بمالید و بیشتر روی نقاط زبر مثل زانوها، آرنج­ها، بالای بازوان و پاشنه­ ها تمرکز کنید. سپس بدن­تان را با آب گرم آب کشیده و بعد حمام کنید.

بدن­تان را کامل خشک کنید چراکه این کار باعث می­شود که پوست آب پوشانی شود. سپس یک لایه مناسب از کرم قوی را روی بدنتان بمالید (من محصولاتی را دوست دارم که حاوی کره درخت روغن قلم هستند). مجدداً کرم­ها را به صورتی روی بدنتان بمالید که جهت حرکت همیشه به سمت قلب باشد. شاید شما هر روز وقت لایه­برداری نداشته باشید (اما من پیشنهاد می­کنم تا حد امکان هر روز برس زدن را انجام دهید) پس بهتر است تا حد امکان به خوبی بدن خود را با این کرم ماساژ دهید تا تفاوت را احساس کنید.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,