سندرم پیش از قاعدگی تا چه اندازه خطرناک و جدی است ؟

اگرچه تحمل علایم PMS سخت است، اما با هیچ روند بیماریزای داخلی همراهی ندارد PMS اغلب قبل از یائسگی خود به خود برطرف می شود. اگر علایم PMS برای شما بسیار آزار دهنده باشد، درمان هایی برای رفع آن وجود دارد.

درمان

پزشک معمولاً قادر است بسیاری از علایم PMS را کاهش و به ناراحتی شما پایان دهد.

درمان دارویی

هیچ یک از داروهایی که درمان PMS به کار می روند، برای تمام راهگشا نیست. عکس العمل افراد مختلف به دارو متفاوت است و هر دارو به تعدادی از زنان کمک می کند.

برای درمان موارد شدید PMS گروهی از داروهای ضد افسردگی که به عنوان مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتین (SSRIs) خوانده می شوند. به عنوان داروی انتخابی به کار می روند دارویی از این گروه که بیشترین مطالعه بر آن صورت گرفته فلوکستین یا پروزاک است. سایر داروها نظیر پاروکستین (پاکسیل)، سرترالین (زولوفت) نیز ممکن است موثر باشند.

استفاده از یک داروی ادرار آور می تواند احتباس آب و ورم ناشی از بیماری را کاهش دهد. اگرچه، براساس برخی مطالعات این درمان سودی ندارد و حتی می تواند عوارض جانبی جدی به همراه داشته باشد.

تغذیه و ورزش

با پرهیز از نمک چند روز قبل از شروع قاعدگی، می توانید احتباس آب و ورم ناشی از بیماری را کاهش دهید. با دوری از کافئین احساس تحریک پذیری کمتری خواهید داشت و حساسیت سینه ها نیز کمتر می شود. بسیاری زنان اظهار می دارند که با ورزش منظم احساس نشاط بیشتری خواهند داشت. برای زنانی که علایم خفیف PMS را تجربه می کنند، ثبت علایم و نشانه ها طی چند ماه متوالی بهترین درمان خواهد بود. وقتی برای این گروه روشن شود که علایم این بیماری قابل پیش بینی و زودگذر است درآن صورت تحمل آن ساده تر خواهد بود.

دسته‌بندی‌ها: سلامت جنسی

برچسب‌ها: ,,