سوال های در خصوص مو(۱)

شوره سر وقتی ایجاد می­شود که باکتری­ها باعث شوند که سلول­های مرده پوست بصورت کپه کپه بر روى پوست سر باقى بمانند شوره سر معمولاً به رنگ سفید یا خاکستری می­باشد و به راحتی پوسته پوسته می­شود.

شوره سر چیست و چرا ایجاد می­شود؟

شوره سر را می­توان به راحتی با دو مشکلی دیگری که در سر وجود دارد اشتباه نمود. ابتدا یکی از این مشکل­ها را توضیح می­ دهیم شوره سر چرب نمی­باشد و اگر شما دارای پوسته ­هایی چرب بر روی پوست سرتان هستید این مشکل دیگری است به نام درماتیت سِبورئیک (Seborrheic) که باید آن را با کِرِم­های کورتون­ دار مثل هیدروکورتیزون درمان نمود. مشکلی دومی که وجود دارد خشک بودن پوست سر می­باشد که تشخیص آن از شوره سر مشکل خواهد بود این وضعیت معمولاً بر اثر شامپوهای خیلی قوی و خشن ایجاد می­شوند. بنابراین بهترین راهی که می­توانید بفهمید که مشکل سرتان شوره سر می­باشد و یا اینکه خشکی پوست سر استفاده از یک شامپوی ملایم و مقداری حالت دهنده قوی می­باشد. اگر بعد از ۳ یا ۴ بار حمام رفتن مشکل برطرف نشد شما دچار شوره سر هستید و باید با استفاده از شامپوهای مخصوص ضد شوره آن را درمان نمایید.

 آیا می­توانم در یک جلسه هم موهایم را فر بدهم و هم آن­ها را رنگ کنم؟

در خانه نمی­توانید این دو کار را با هم انجام دهید مواد شیمیایی می­توانند به راحتی با یکدیگر تداخل کرده و منجر به شکست کارتان شود. یک آرایشگر حرفه­ای و با تجربه می­تواند هر دوی این کارها را در یک جلسه انجام دهد هرچیزی که شما قبلاً بر روی موهایتان استفاده کرده­اید را باید به آرایشگرتان اطلاع دهید زیرا هر ماده شیمیایی می­تواند باعث بروز اختلال در این کار شود و صدمات جدی به موها وارد نماید.

 من موهایم را رنگ کرده­ام و اکنون موهایم شکسته شده­اند حالا چه کاری باید انجام دهم؟

خوب حالا هیچ چیزی نمی­تواند موهای شما را ترمیم نماید شما فقط باید اکنون کاری بکنید که ظاهر موهایتان بهتر به نظر برسد برای این کار می­توانید با مراجعه به یک آرایشگر خوب قسمت­هایی از موهایتان را که بیشتر صدمه دیده­اند را قیچی نمایید و بقیه قسمت­ها را نیز با یک حالت دهنده قوی حسابی مرطوب کنید، سپس باید منتظر بمانید تا موهای سالم و جدید رشد نموده و جایگزین این موهای صدمه دیده شوند شما می­توانید با ماساژ روزانه پوست سرتان سرعت رشد موها را افزایش دهید در هنگام ماساژ میتوانید از فرآورده­هایی که حاوی منتول هستند استفاده نمایید.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,,