سیستم خود درمانی بدن

سیستم خود درمانی بدن

خوددرمانی بدن ، توانایی ذاتی است که در هر سلول و نهایتا در کل بدن به ودیعه گذاشته شده است. بدن نه تنها قابلیت پاکسازی بلکه توانایی درمان و بازسازی را نیز دارد. هرگز به معجزه جوش خوردن استخوان شکسته، ترمیم و التیام زخمها و جراحات از جمله بریدگی های عمیق ناشی از اعمال جراحی و… که همه توسط خوددرمانی بدن صورت می گیرد، فکر کرده اید؟

کلیه روشهای درمان از طب شیمیایی گرفته تا سایر روشهای سنتی با وجود اختلافات بسیار در یک چیز مشترکند و آن اینکه همگی به بیماری بعنوان پدیده ای غیر طبیعی باور داشته در پی از بین بردن بیماری هستند ولی در چگونگی و روش از بین بردن بیماری است که دچار اختلاف نظر می باشند.

شکی نیست که هر یک از این روشهای درمانی گذشته و اکنون دستاوردهای قابل توجهی در درمان درد، ناراحتی ها و برخی بیماریهای انسانی داشته اند. اما نباید فراموش کرد که تنها زمانی باید به روشهای درمانی متوسل شد که ادامه بیماری خطر از بین بردن بدن و بیمار را به همراه داشته باشد، یعنی شدت مسمومیت و سم زدایی بدن از قدرت حیاتی موجود در جاندار فراتر بوده خطر از بین رفتن بیمار وجود داشته باشد و این امری است که اگر نگوییم نادر می توان گفت که کمتر اتفاق میافتد.

مثالی که این موضوع را روشن تر کند اینکه باکتریها در بدن شخصی که بدلیل تجمع سموم مختلف دچار بیماری و یا ناتوانی سیستم دفاعی شده به راحتی شروع به رشد می نمایند (مگس در محل مناسبی که انباشته از آشغال است با سرعت فراوان شروع به رشد و افزایش نموده می تواند همه آن محیط را به تصرف خود و لاروهایش درآورد) طبعا یک بدن مسموم قدرت از بین بردن میکربها را نخواهد داشت

دسته‌بندی‌ها: گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,