طریقه شستشوی موهای خشک و نرمال

طریقه شستشوی موهای خشک و نرمال

طریقه شستشوی موهای خشک

بطور تقریب، درصد بسیار کمی از مردم دارای پوست سر خشک می باشند این افراد از خشکی بیش از اندازه پوست سر و موها رنج می برند. برای رفع این مشکل می توان از نظر شستشو به ترتیب زیر عمل نمود:

برای نظافت و شستشوی این نوع موهای دو روز در میان هم موها را می شویند ولی بهتر آن است، که از قاعده کلی تبعیت کرده یک روز در میان بدون خشونت و به آرامی سر را شستشو داد البته خوب است این عمل شستشو بدون چنگ زدن و برس کشیدن و با ماساژ بسیار آرامی همراه باشد (دوبار شستشو در هر مرتبه استحمام کافی است.

نکته دیگر آنکه خوبست موهای خشک تا حد امکان با رعایت جدول حرارتی با آب گرم شستشو شوند، تا غدد چربی اندکی تحریک شده پوست سر به مرور زمان از خشکی بدرآید و حالت نرمال به خود گیرد.

طریقه شستشوی موهای نرمال

در مورد موهای معمولی و نرمال (پوست و موی سر نه چرب و نه خشک) بصورتی مابین روش موهای چرب و خشک عمل می شود. یعنی یک روز در میان موهای سر دو دست شستشو می شوند که البته حرارت آب مورد استفاده نه گرم می باشد و نه سرد.

در شستشوی موهای معمولی حرارت متعادل مذکور آب (تقریباً 37 درجه) را می توان بعنوان فرمولی کلی در نظر داشت، ولی برای انجام دقیق تر اینکار بهتر است، به جدولی حرارتی آب مراجعه و طبق آن عمل نمود.

در شستشوی این قسم موها، نیازی به مالش پوست سر نیست، بلکه به آرامی و با خود موهای سر پوست را می توان شست.

مطلبی که در اینجا لازم به تذکر و توجه می باشد این است که کسانی که به عللی موهایشان را از دست داده یا طاس شده اند و یا موها را از ته ماشین کرده اند، می توانند با کف دستها به آرامی و بدون خشونت و شدت، پوست سر را کاملاً بشویند.

روشهائی که به توضیح آنها پرداخته شد، شامل شستشوی انواع موهاست. هرکس با علم به اینکه، دارای چه نوع مویی (پوست سر) می باشد می تواند از روشهای یاد شده استفاده نمایند.

امید است با اجرای این دستورالعمل ها، ریزش موها ( در مورد شستشوی صحیح سر) در حد طبیعی و نرمال خود قرار گیرد و موها لااقل از طریق شستشوی نادرست دچار عارضه ریزش غیرطبیعی نگردند.

در پایان این قسمت لازم به توضیح است که کم و کیف دقیق شستشوی انواع مو در کتابی تحت عنوان آراستن مو بطور دقیق و کامل شرح داده شده است، و علاقمندان می توانند برای کسب آگاهی و دقت نظر بیشتر در مورد تنوع شستشوی موها به این کتاب مراجعه نمایند

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,,