علایم و نشانه های التهاب فرج و دیستروفی فرج

علایم و نشانه ها

• تورم فرج، همراه با قرمزی و خارش
• تاول هایی که ممکن است سطح آن ترشح داشته باشد و یا ادامه بسته باشد.
• مناطق سفید یا ضخیم شده بر سطح فرج

التهاب فرج، التهاب دستگاه تناسلی خارجی است. می تواند در پاسخ به یک اسپری مهبلی یا شوینده لباس های زیر یا به یک دارو ایجاد شود. همچنین می تواند به علت رطوبت زیاده از حد یک عفونت باکتریال، ویروسی و یا قارچ ایجاد گردد.

تشخیص

پزشک معمولاً یا معاینه لگنی و با انجام تست های خونی، آزمایش کامل ادرار به تشخیص خواهد رسید. اگر این اختلال وجود داشته باشد که شما مبتلا به بیماری های منتقله از راه جنسی باشید پزشک ممکن است آزمایشات لازم برای اثبات آن را درخواست نماید. اگر التهاب پایدار باقی بماند در آن صورت احتمالاً به نمونه برداری بافتی جهت رد بدخیمی نیاز است.

درمان

براساس عامل ایجاد کننده بیماری، درمان متفاوت خواه بود. معمولاً دارو تجویز می شود. برای کاهش علایم و پیشگیری از عود لازم است منطقه تمیز و خشک نگهداری شود و از لباس زیر آزاد جذب کننده و نخی استفاده شود. اگر التهاب بر اثر استفاده از یک اسپری یا دئو دورانت ایجاد می شود باید استفاده از آنها قطع شود. التهاب ممکن است واکنش به موادی باشد که از آنها استفاده می کنید. واکنش آلرژیک معمولاً طی چندروز توسعه می یابد.

دیستروفی فرج

علایم و نشانه ها

• مناطق خشک و قرمز شده اطراف فرج
• خارش ناحیه گرفتار
• وجود مناطق سفید و ضخیم شده
• پوست نازک و براق در اطراف فرج و مقعد
• چروک خوردگی چین های پوستی اطراف مهبل

دیستروفی نوعی فساد بافتی است. این کلمه از زبان یونانی به معنای تغذیه ناکافی مشتق می شود. معمولاً در زنان سنین یائسگی رخ می دهد. می تواند باعث ایجاد ضایعات سفید رنگ در اطراف فرج (دیستروفی با رشد بیش از حد) و یا پوست بزاق و نازک اطراف فرج و مقعد گردد.(لیگن اسکلروس)

تشخیص

برای حصول اطمینان از اینکه شما به بدخیمی مبتلا نمی باشید، ممکن است پزشک معالج شما قطعه ای از این بافت را برای تشخیص میکروسکوبی بردارد (بیوپسی). همچنین پزشک در مورد علایم عفونت زمینه ای از شما سوالاتی خواهد پرسید. دیستروفی فرج عموماً بیماری تهدید کننده حیات نیست.

درمان

درمان بیماری به علت پدید آورنده آن بستگی دارد. پزشک ممکن است پمادهای موضعی کورتونی مانند پروپیونات کلوبتازول را برای تخفیف علایم بیماری نظیر خارش تجویز کند. لازم است معاینات دوره ای مداوم جهت بررسی ایجاد تغییرات پیش بدخیمی صورت پذیرد.

دسته‌بندی‌ها: بیماری زنان

برچسب‌ها: ,,,