عوامل ایجاد مسمومیت چیست؟

عوامل ایجاد مسمومیت در بدن چیست؟

اولین راه پیدایش سم در طی سوخت و ساز بدن است. موقعی که شما مشغول مطالعه این صفحه هستید، بدنتان از کار نایستاده و سخت مشغول فعالیت است. سلول های کهنه دائما در حال جایگزینی توسط سلول های جدید و جوان است. در حقیقت 300 تا 800 سلول جوان در روز جای سلول های پیر و از کار افتاده را می گیرند. این سلول های پیر مسمومند و باید هر چه زودتر توسط یکی از 4 طریق دفع یعنی: روده، مثانه، شش ها و پوست از بدن شما خارج شوند.

این امری بسیار طبیعی است و عملکرد خود بدن است و چیزی نیست که بخواهید برای آن نگران شوید مگر این که به دلایلی این مواد اضافی و سمی به همان اندازه که تولید می شوند از بدن دفع نشوند. اما از آن جا که انرژی به میزان کافی در دسترس بدن قرار می گیرد این تفاله ها به خوبی دفع می شود.

دومین راه تولید سم در بدن ما از طریق مواد غذایی است که به خوبی هضم و جذب نمی شود و در ساختمان سلول همکاری نمی کنند. همه ما عادت خاصی که داریم این است که هر چیزی را قبل از خوردن از وضعیت واقعی و طبیعیش خارج می کنیم. و به جای تغذیه از غذاهای تازه آن هم به مقدار کافی که پرهیز واقعی غذایی ما را تشکیل می دهند، بیشتر غذاهایی که می خوریم تغییر شکل یافته است. حتی اگر قبل از خوردن هنوز مواد مغذی اش کاملا از بین نرفته باشد خودمان به طریقی آن را دست کاری می کنیم.

تقریبا تمام غذاهایی که می خوریم را سرخ می کنیم، کباب می کنیم، بخارپز می کنیم، تفت می دهیم و می جوشانیم و هزار بلای دیگر سرش می آوریم. چرا که غذاها حتما باید از آن وضعیت حقیقی خود خارج شوند. بدن ما به هیچ وجه نمی تواند با این همه غذاهای تغییر شکل یافته کنار بیاید و حاصلش باقی ماندن مقداری مواد غذایی درست هضم و جذب نشده در بدن است. این مواد باقی مانده سمی هستند.

اگر این نوع غذاها در پرهیز غذایی کسی مقدم باشد، میزان سم در سیستم بدنش به بالاترین حد طبیعی می رسد. پس بدن شما سم روزانه را به دو طریق می سازد، یکی از طریق جریانات معمولی متابولیسم و دیگر به وسیله اضافات غذاهای مصرف نشده،

چنانچه نگران وزنتان هستید بدانید که عقل سلیم می گوید: ماندن این سموم در بدن تولید وزن اضافه می کند. دردسر اضافه دیگر این است که سموم عامل تولید اسید در بدن اند و وقتی در بدن اسید تولید می شود سیستم بدن به گونه ای است که برای خنثی کردن آن آب از دست نمی دهد و این مساله موجب تولید وزن اضافی و پف می شود.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,