غذاهای تند کالریها را می سوزاند !

غذاهای تند کالریها را می سوزانید !

محققین پلی تکنیک آکسفورد می گویند که براساس یک بررسی جدید غذاهائیکه دهان شما را می سوزاند، همچنین کالریهای اضافی را به آتش می کشند. یعنی بعد از خوردن هر غذای تندی، ارزش متابولیسم بدن بالا می رود. میزان اثر این چاشنی های تند که با غذا مصرف می شود بر روی متابولیسم بدن حدود 25 درصد است.

براساس تغذیه دو گروه 12 نفری با کالری 766 در روز، به یک دسته غذای تند و دسته دیگر همان غذا را بدون چاشنی تند تغذیه کردند. در این بررسی چنین نتیجه گیری شد. گروهی که غذای تند می خوردند در سه ساعت 45 کالری بیشتر از گروه دیگر کالری مصرف کردند و در میانگین بعضی از افراد بیش از 76 کالری می سوزانیدند.

واقعا این مشاهده جدید بسیار مهیج بنظر میرسد! ولی آنچه مسلم است شامل تمام چاشنی های تند نمی شود، زیرا ما می دانیم که زنجبیل بر روی متابولیسم بدن تأثیری ندارد.

فلفل‌ تند، خواص دارویی بسیاری دارد و به‌همین‌خاطر امروزه استفاده از این ادویه در اکثر غذاها دیده می شود. باور غلطی که فلفل قرمز‌ و فلفل تند، باعث ایجاد زخم معده یا تحریک‌ آن می‌شوند، کاملا رد شده‌ و فواید آن، پیشی گرفته است! تحقیقات  نشان داده،‌ استفاده از فلفل تند، می‌تواند کمک بزرگی در کاهش وزن بکند.

خواص فلفل تند :

فلفل تند برای درمان افراد مبتلا به آرتروز نیز موثر است و باعث کاهش ناراحتی های مفصلی می شود. جالب است ‌بدانید نوعی عصاره که از فلفل تند گرفته می‌شود، در درمان بسیاری از امراض پوستی مانند رفع التهاب و برافروختگی پوست، رفع لک و انواع کک و مک موثر است.

فلفل تند، دارای خواص ضدسرطانی است. انواع آنتی‌اکسیدان ‌موجود در این ماده غذایی در مبارزه با رادیکال‌های آزاد در بدن، نقش چشمگیری دارند. همچنین فلفل چیلی یا فلفل تند در جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی ‌موثر است.

فلفل تند علاوه بر‌داشتن خاصیت ضدسرطانی، حاوی فیبر به‌میزان چشمگیری است که در حفظ سلامت بدن موثر است.

 ‌انواع فلفل،‌ حاوی منبع غنی از ویتامین‌های A و C هستند.

انواع فلفل چه از نوع تند و چه شیرین‌، حاوی ترکیباتی هستند که تحقیقات نشان داده دمای بدن را به‌میزان چشمگیری بالا می‌برند و مصرف اکسیژن را بعد‌ از‌20 دقیقه خوردن فلفل به‌حداکثر می‌رسانند؛ این، یک خبر بسیار خوشحال‌کننده است، چرا‌که به‌ این‌معنا‌‌ست که بدن، کالری بیشتری می‌سوزاند و به کاهش وزن کمک بسیاری می‌کند.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,