قرمزی و تورم پوستی یا گر گرفتگی داغ

با داشتن این موارد، نگه داشتن آرایش یک چالش است. در اینجا یک سری توصیه­ و راهنمایی از طرف خانم ­ها و آقایانی که در این مورد آگاهی دارند ذکر شده است:

  • کرم مرطوب شفاف­ کننده یا کرم پودر خیلی ملایم را انتخاب کنید. کرایج بیگل هُل آرایشگر هنرمند آمریکایی پودر جیور جیو آرمانی لومینس سیلک Giorgio Armani Luminous silk (که کرم پودر مورد علاقه­ی من است)، یا کرم پودر مکفیس اند بادی MAC face & Body که ساختار آن براساس آب است و مخلوط شده با کرم مرطوب­کننده­ ی کف دست است را پیشنهاد می­دهد.
  • برای خریدن کرم­ پودر یا کرم آرایش به طبیعی بودن آن توجه کنید. کرایج پیشنهاد می­کند که مقداری از کرم را کف دست ریخته با سرانگشتان آن­ها را مخلوط کنید. سپس کرم را روی صورت خود بمالید و آن را ماساژ دهید تا اینکه یک لایه از کرم ایجاد شود تا با مرطوب­ کننده و پوستتان مخلوط شود. او معتقد است اگر دارای تورم و قرمزی پوست هستید، با این روش دیگر زیر کار آرایشتان رگه رگه نمی­شود.
  • کرایج برای ترکیب کردن کرم ­پودر یا مرطوب کننده­ ی شاف یک لایه­ی نازک از پودر آرایش را پیشنهاد می­کند. بنابراین اگر دارای تورم و قرمزی پوست هستید می­توانید اجازه بدهید که صورتتان خشک بمااند و آرایشتان همین قدر باشد. وی سفارش می­کند که زیرین و اساسی و جعبه ­ی پودر آرایشی خود را برای تجدید کردن سریع آرایش در کیف خود قرار دهید. پودر (پنکیک) استیلایشر کالرفیس Stila Sheer colour face یکی از نمونه ­­های بسیار عالی است، همچنین پنکیک (پودر) فشرده­ ی سبک کلینیک Clinique Gntle light pressed دیگری است.
  • برای نگهداری بیشتر آرایش خود بعد از پنکک زدن، رژگونه به آن اضافه کنید. یکی از ژل­های رژگونه­ی مورد علاقه­ی کرایج استیلا کانوتیبل کالد (رنگ تغییرپذیر استیلا) است. (رژگونه­ی گل لیلیوم یا گل صدتومانی را امتحان کنید) و برای استفاده و فرمولاسیون یک پودر (پنکک)، پودر نارس پا در بلاش Nars Powder Blush
  • کرایج استفاده از ریمل ضدآب مانند لورآل L̕ oreal Architect را پیشنهاد می­کند زیرا این ریمل به راحتی پاک نمی­شود.

گر گرفتگی به لب­ها اصابت نمی­کند، بنابراین براساس علایق خود خرید کنید. از رژلب زیبا و خط لب موزون و براق استفاده کنید. کرایج می­گوید همیشه دستمال­ های خشک­ کن صورت به همراه داشته باشید، به اضافه یک افشانه که توسط آب و قطره­ های روغن سروکوهی، مریم گلی و گل شمعدانی پر شده است با خود داشته باشید.

آن را خوب تکان داده و روی گردن و صورت بپاشید تا احساس خنکی بکنید (در این افشانه از گل سرخ استفاده نکنید) بعضی از پوست­ ها سودایی نیز از اسپری و شراب سودا Spritzer استفاده می­کنند. در جستجوی اسپری­ هایی باشید که غنی از آلوئه­ ورا باشند تا درجا باعث خنکی و طراوت شوند.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,