لوازم آرایشی و پلاسیدگی پوست

مصرف بیش از حد معمول لوازم ارایش ضمن ایجاد حساسیت ، لک ، جوش و آکنه در پوست باعث چروک شدن آن و پیری زود رس در افراد ( به خصوص خانم ها) می شود.

پزشکان در خصوص مصرف لوازم آرایشی و تاثیر آن بر پوست صورت ضمن تاکید بر لزوم تناسب آرایش با شرایط کاری و فرهنگی همچون متناسب بودن با پوست هر فرد ، متعقدند لوازم آرایشی متناسب با نوع پوست هر فرد (خشک ، معمولی و چرب) باید انتخاب شود ؛ همچنین توجه به کیفیت این لوازم جهت پیشگیری از بروز حساسیت های پوستی ، آکنه و جوش و لک های صورت امری ضروری است.

مصرف مواد حاوی رنگدانه همچون رژ لب و رژ گونه باعث ایجاد حساسیت های پوستی می شوند و کرم های گریم نیز به دلیل منبع تنفس پوست و میزان بالای مواد شیمیایی داخل آن ، کرم های پر ضرری هستند که مصرف آن ها عوارض بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

استفاده از فرمول الگوریتم جوانی جهت حفظ و نگهداری پوست صورت برای همه فراد توصیه می شود ، بر این اساس این فرمول کرم های ضد آفتاب و کرم های حاوی اسیدهای میوه که اثر روشن کنندگی و پلینگ (لایه برداری) و ضد چروکی برای پوست دارند از سن 18 سالگی برای کلیه افراد توصیه می شود.

همچنین ، استفاده از کرم های مرطوب کننده فاقد چربی برای افراد با سن 30 و 35 سال به بالا توصیه می شود. استفاده از شیر پاکن را برای پاک کردن آرایش پوست های خشک و استفاده از لوسیون های حاوی محلول پاک کننده و یا یک الکل ضعیف یا محلول خنثی برای پاک کردن آرایش در پوست های چرب توصیه می شود.

دسته‌بندی‌ها: آرایش

برچسب‌ها: ,,,