لوسیون ها و ژل های ماساژ

لوسیون های ماساژ

لوسیون های ماساژ پایه روغنی ندارند. بنابراین هنگام ماساژ از روی پوست سر نمی خورند و سر جای خود باقی می مانند. به علاوه پخش نشدن ناگهانی لوسیون های ماساژ به تکنسین این امکان را می دهد که بدون مالش و حرکت های سخت مراحل ماساژ را با آرامش اجرا کند . به این ترتیب ، فرد تحت استرس و تنش کمتری قرار خواهد گرفت.

انواع لوسیون های ماساژ

لوسیون های ماساژ ، پوست را نرم کرده و مدتی طول می کشد تا جذب پوست شوند . این محصولات انواع گوناگونی دارند اما بیشتر آن ها با برخی روغن ها ( روغن بادام شیرین و آفتاب گردان) ترکیب می شوند تا بافت بهتری داشته باشند.

ژل های ماساژ

ترکیبات ژل های ماساژ به مراتب ساده تر و سبک ترند و به سرعت جذب پوست می شوند . تنها مقدار اندکی از این ژل ها بخش قابل توجهی از پوست را پوشش می دهد.

روغن ماساژ خوب 3 ویژگی اصلی دارد

عطر و اسانس زیادی ندارد: روغن هایی که بوی تندی دارند ، نه تنها بیمار ، بلکه تمام اطرافیان را هم آزرده می کنند . فرض کنید شخصی بخواهد به تناوب ، یک روز در میان ، از روغنی معطر استفاده کند . در این صورت ، ماندن او در خانه و محیط های اجتماعی , غیر ممکن می شود . شست و شوی این روغن ها دشوار است و بوی برخی از این روغن ها آنقدر زیاد است که با شست و شو هم از بین نمی روند.

حساسیت زا نیستند: اگر روغن هایی که در تکنیک ماساژ استفاده می شوند . خالص نباشند و ترکیبات مصنوعی در آن ها به کار رفته باشد ، استعمال شان در دراز مدت سبب واکنش های پوستی آلرژیک می شود . البته 80 تا 90 درصد روغن های پر کاربرد از عصاره گیاهان استخراج می شوند.

خیلی چرب نیستند: اگر روغنی خیلی چرب باشد ، مدتی بعد از استفاده پوست به شدت لغزنده و ناخوشایند می شود.

دسته‌بندی‌ها: گوناگون

برچسب‌ها: ,,,