مراقبت از پوست و زیبایی هنگام شب

یکی از مهم ترین مراقبت هایی که باید در انتهای شب از پوست خود به عمل آورید این است که خوب بخوابید پوست در هنگام خواب، خود را ترمیم می کند بنابراین سعی کنید حداقل هشت ساعت در شب بخوابید. فقدان خواب خیلی زود آثار خود را بر روی چهره به جا خواهد گذاشت و شما آن را به صورت چشم های پف آلود، حلقه های تیره ی زیر چشم، لکه های خون در چشم و پوست کدر و تیره می بینید. نداشتن خواب کافی می تواند عامل بروز اختلالاتی چون اکنه و اگزما در پوست باشد.

برای درخشندگی چشم

2/1 قاشق چای خوری مخمرنان را با یک قاشق چای خوری ماست مخلوط کنید و خوب هم بزنید. این مخلوط را با یک برس تمیز به دور چشم خود بمالید. اجازه دهید این مخلوط به روی پوست خشک شده و تمام شب روی پوست بماند. صبح صورت خود را با آب آبکشی کنید. این کار به پوست اکسیژن می رساند و حلقه های تیره ی دور چشم را بر طرف خواهد نمود.
در طول شب از بالشتک های چشم (قابل خریداری در فروشگاه های محصولات بهداشتی) استفاده کنید تا چشمانتان در طی خواب بسته بماند. این کار از پف کردن چشمانتان در طول شب جلوگیری خواهد کرد.

خواب آور

کمی روغن اسطو خودوس را روی دستمال تمیزی بریزید و آن را در زیر بالش خون قرار دهید. اسطوخودوس مولد امواج آلفا است که خواب آورند. چند قطره اسانس اوکالیپتوس را روی دستمال بریزید و در زیر بالش خود قراردهید. اوکالیپتوس تنفس شما را آسان خواهد کرد و مجاری تنفسی را پاک می نماید و خواب تان در طی شب آشفته نخواهد شد.

ماسک دست

یک قاشق چای خوری روغن زیتون را با محتویات یک کپسول ویتامین E (1000 واحدی) و یک قاشق چای خوری شیر خشک مخلوط نکنید این مخلوط را روی دست های خود ماساژ دهید و یک دستکش کتانی بپوشید اجازه دهید تمام شب در دستان شما بماند.

نرم کننده ی پا

4/1 پیمانه ژله ی پترولیوم را گرم کنید تا ذوب شود (اما هنوز شکل ژلاتینی خود را حفظ کرده باشد) این ماده را با 2/1 قاشق چای خوری آب لیمو مخلوط کنید و آن را خوب روی پاهای خد ماساژ دهید یک جوراب کنانی بپوشید و آن را برای تمام شب از پا بیرون نیاورید.

نرم کننده ی مو

موهای خود را دم اسبی کنید و آن را درون یک جوراب کهنه قرار دهید. یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را در کف دستان خود بریزید و دستانتان را به هم بمالید تا روغن کمی گرم شود تمام قسمت های جوراب را به روغن آغشته کنید. کلاه حمامتان را بر سرتان بگذارید و اجازه دهید تمام شب روی سر شما بماند صبح موهای خود را شامپو کنید.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,