معایب مصرف شیر و لبنیات

معایب مصرف شیر و لبنیات

یکی از رک گویان و اولیاء امور که با نقطه نظر قدیمی راجع به لبنیات در حال مبارزه می باشد دکتر ویلیام الیس جراح و متخصص استخوان است. دکتر الیس یکی از اشخاص محترم در انجمن محققان و پژوهشگران است. او 42 سال در مورد شیر و مشکلات جانبیش تحقیق کرده است! ارتباطی که او بین لبنیات و بیماری های قلبی ، آرتریت، آلرژی و سردردهای میگرن بیان می کرد بسیار جالب و چشمگیر بود. در ضمن دو نکته بسیار مهم را گوشزد کرده است. اول این که کاملا ثابت شده که شیر و لبنیات بزرگ ترین عامل چاقی هستند.

در مورد نکته دوم چنین می گوید: در طی 42 سال طبابت، 25000 آزمایش خون از بیمارانم کرده ام. این آزمایشات نشان می دهند که قطعا آن افرادی که از فراورده های شیر استفاده می کنند بخوبی کسانی که لبنیات استفاده نمی کنند مواد غذایی دیگر را جذب نمی کنند. و البته، در نهایت خستگی مزمن به سراغشان می آید.

تمام این مشکلات حتی اگر لبنیات با دیگر مواد غذایی درست ترکیب شود، باز هم از بین نمی رود. چون لبنیات جزء غذاهای فشرده و آب گرفته است هیچ غذای فشرده دیگری را نمی توان همراه آن خورد. در حالی که شیر معمولا با غذا با شیرینی و کیک و این قبیل چیزها خورده می شود و این کار تخلف در ترکیب صحیح غذاها است. پنیر معمولا با کلوچه و ساندویچ و گاهی با میوه جات خورده می شود. باز هم تخطی در ترکیب صحیح غذاها است. آنها را خالی میل کنید. لبنیات، خود به تنهایی برای آزار و اذیت بدن کافی است.

وای از آن موقعی که نادرست هم با غذاهای دیگر ترکیب شود. بله این حرف ها شامل حال ماست هم می شود. چی؟ ماست دیگر چرا؟ ماست که غذای سالمی است. سالم است ولی نه چندان، به هر حال از شیر گاو درست شده است و شیر گاو فقط به درد بچه گاو می خورد. باکتری های مساعدی که با خوردن ماست به بدن می افزایید باکتری هایی هستند که بدن قبلا به مقداری که خود بهتر می داند، تولید کرده. آن داستانی که روس ها 130 سال با خوردن ماست زندگی می کنند فقط یک لطیفه است.

آنها هیچ وقت آن ماستی را که گروه تبلیغ می گفتند را تا قبل از این که گروه فیلمبرداری با دوربین هایشان نمایش دادند، در تمام عمرشان ندیده بودند. این زندگی طولانی به خاطر داشتن هوای تازه، زحمت سخت بدنی، آب سالم و خالص است، به خاطر غذای خالصی است که خود با دست های خود می کارند و می خورند!

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,,