منظور از روابط یکتا و خاص در زندگی چیست؟

منظور از روابط  یکتا و خاص در  زندگی چیست؟

برخی از روابط ما در زندگی یکتا و خاص هستند و تقریبا تکرارپذیر نمیباشند مثل رابطه با والدین و فرزندان و خواهر و برادران و نزدیکان و بستگان نسبی تقریبا از یک تاریخی وارد زندگی زن و شوهری که با عشق منتظر ما بودند شدیم و آنها شدند پدر و مادر ما، به ما عشق ورزیدند و از وجود ما سرشار از لذت و عشق شدند دقیقا چنین حالتی هم برای خود ما رخ داد و فرزندانی از طریق ما پا به هستی گذاشتند و همه چیز ما شدند. داستان این روابط خیلی ساده و همه فهم میباشد ما نیاز عاطفی و امنیتی داریم که توسط والدین و فرزندانمان تامین میشود و تامین میکنیم احترام میگذاریم و انتظار احترام داریم هر چه سن ما نسبت به والدین یا فرزندان نسبت به ما بیشتر میشود اختلاف در سلیقه و طرز فکر خود را بیشتر نمایان میکند و فاصله ایجاد میشود ولی همیشه در این نوع روابط به یک چیز، آگاهانه بیندیشید، این نوع روابط قابل جایگزینی نیستند و باید خوب مدیریت شوند تا در طول حیات خود آثار لذت بخش توام با احترام و حق شناسی را در طرفین ایجاد کنند. این دسته از روابط خدای نکرده با مرگ یکی از طرفین به پایان میرسد و در سمت مقابل اندوه و آسیب عاطفی روانی به جا میگذارد. به این نوع روابط اصیل زندگی خود به چشم سرمایه های انرژی بخش زندگی خود نگاه کنید که قابل جایگزینی نیستند سعی کنید این روابط را قربانی خواسته های منِ ذهنی خود نکنید و از قهر و قطع رابطه شدیداً خودداری کنید بخشی از ریشه های هویتی ذهنی ما که درست هم میباشد در گرو درک و مدیریت خوب این دسته از روابط میباشد. دید و بازدیدِ به قاعده، قدرشناسی متناسب با شان و شخصیت طرفین و حضور فعال در مناسبت های فامیلی طبیعتاً جزو کمترین وظایفی است که باید در این دسته از روابط انجام بدهید و نهایتاً اینکه عرصه این روابط با سایر روابط که بعدا توضیح خواهم داد فرق میکند و لج بازی و کوتاه نیامدن و تلافی و قهر جزو اعمالیست که یک منِ ذهنی وحشیانه از انجام آن ها در این نوع روابط لذت می برد.

حالا که دسته روابط عاطفی طولانی مدتِ نَسَبی را از کل روابط انسانی جدا کرده و بررسی کردیم میتوانیم باقی روابط انسانی خود را در یک دسته مشترک بررسی کنیم.

بزرگ میشویم و دوستانی پیدا میکنیم که با آنها هم بازی میشویم در مدرسه همکلاسی هایی خواهیم داشت که با آنها ارتباط دوستانه و درسی پیدا میکنیم، معلمان به ما درس می آموزند دانشگاه و سربازی میرویم در آنجا دوستان و همراهانی پیدا میکنیم که منافع مشترک داریم و از بودن با آنها لذت میبریم. نیاز به همراهی با جنس مخالف ما را به سمت دختر یا پسر جنس مخالفمان میکشد با او دوست میشویم و متناسب با شرایط اعتقادی و تربیتی خود و سمت مقابل کمکم از طریق او نیاز به عشق بازی و رابطه جنسی خود را برآورده میکنیم.

سرِکار میرویم همکار و رییس پیدا میکنیم، حرفه یا بیزینسی راه انداخته و با مشتریانی روبرو میشویم، با شخصی که او را مناسب برای زندگی مشترک میدانیم ازدواج میکنیم و زیر یک سقف با او زندگی میکنیم و فرزنددار میشویم و همینطور مدام رابطه تشکیل میدهیم.

دسته‌بندی‌ها: روانشناسی

برچسب‌ها: ,,,,