نحوه ی تشخیص و درمان خونریزی رحمی دیس فونکسیونل (با کارکرد نادرست)

تشخیص

پزشک از بیماری هایی که بدان مبتلا بوده اید و نیز دوره های قاعدگی پرسش می کند و معاینه لگنی انجام می دهد تا مطمئن شود که خونریزی منشاء رحمی دارد و به علت مشکلات مثانه، گردن رحم و مهبل نیست. علایم همراهی که سبب نگرانی می شوند عبارتند از : موی زاید و فراوان صورت، ترشح از سینه ها، مشکل تیروئیدی و یا ایجاد لخته خونی پزشک می تواند از روشی که اتساع و کورتاژ (D and C) نامیده می شود، برای تعیین علت خونریزی استفاده نماید. در این روش جراحی کوچک، گردن رحم متسع می شود و مخاط رحم توسط وسیله نازک قاشقی شکلی (کورت) تراشیده می شود. بافت نمونه گیری شده پا این روش برای رد بدخیمی به آزمایشگاه ارسال می گردد.

خونریزی رحمی دیس فونکسیونل تا چه اندازه خطرناک تر است؟

ارگ خونریزی در شما رخ داد که نسبت به الگوهای قبلی قاعدگی شما متفاوت بود، لازم است به پزشک مراجعه کنید. خونریزی رحمی دیس فونکسیونل به درمان احتیاج دارد. اگر دفعات قاعدگی شما کم است و علیرغم خواست خود، باردار نمی شوید. باید به متخصص نازایی مراجعه نمایید زنانی که خونریزی مزمن دارند در برخی موارد نابارور هستند.

درمان

درمان به علت ایجاد کننده مشکل بستگی دارد. زمانی که عامل بیماری تشخیص داده می شود، استفاده از داروهای پیشگیری از حاملگی در ایجاد دوره های قاعدگی منظم بسیار سودمند است. اگر میزان خونریزی زیاد باشد ممکن است به بستری کردن بیمار، استراحت و تزریق استروژن و پروژسترون نیاز باشد. اگر در زمینه خونریزی زیاد، کم خونی فقر آهن رخ دهد، فرآورده های تکمیلی آهن تجویز می گردد. در موارد شدید، روش جراحی برای کنترل خونریزی های سنگین به کار می رود. اگر تخمدان ها استروژن کمی تولید کنند با هورمون درمانی از پوکی استخوان جلوگیری می شود. اگر این اختلال به علت افزایش بیش از حد هورمون های مردانه باشد، درمان معمولاً به رفع بیماری زمینه ای معطوف می شود.

دسته‌بندی‌ها: سلامت جنسی

برچسب‌ها: ,,,