نسبت به پوست خود احساس عاشقانه داشته باشید

برای بدن و صورت شما، توصیه می­کنم که مراقبت ­کننده از پوست را که در سنین۵۰ سالگی مطرح کردم  (به ­طور عادی) ادامه دهید. یک عمل اضافی با ارزش دیگر، روغن بدن است که به طریق ه­ای رطوبت بدن را افزایش می­دهد که کِرِم بدن به تنهایی نمی­تواند آن رطوبت را ایجاد کند.

به آسانی یک قاشق پر از روغن هسته انگور یا هسته هلو و روغن بادام را درون یک نعلبکی یا کف دست ریخته و یک قاشق (پیمانه) کِرِم بدن را به آن اضافه کرده و مخلوط نمائید. بعد از حمام از این مخلوط از چانه تا نوک پایتان استعمال کنید. (همچنین می­توانید مقداری از روغن­ها را به کِرِم مرطوب­ کننده یا کِرِم شب خود اضافه نمائید).

اضافه کردن تکنیک­ های ماساژ زمانیکه استعمال مرطوب­ کنندﺓ روزانه یا محصولات شبانه دارید به شما ماساژ صورتی مجانی تحویل می­ دهد. در طول زمستان ماساژ اهمیت ویژه­ای دارد. زمانیکه پوست به سرمای زمستان با مسدود کردن رگ­های خونی در سطح زیر پوست پاسخ می­دهد، ماساژ به پوستش درخشش می­بخشد. ماساژ باعث می­شود که گرمای بدن از دست نرود اما پوستتان را تیره، کمرنگ تا حدودی بی­جان نشان می­دهد. ولی مطمئناً گرم می­مانید؛ ماساژ با جلوگیری کردن از دست رفتن آب مفرط، صورتتان را لطیف و نرم نگه می­دارد.

اگر چشمانتان احساس خشکی دارند (که این امری عادی است) و مخاط بدن نظیر بزاق دهان یا آب بینی خشک شدند، آنها را با ماسک­های چشمی درمان کنید. از قطعات خیار سبز، چای­های کیسه­ای گرم چلانده شده (بابونه تأثیرگذارتر است) یا سیب­زمینی خام رنده شده استفاده نمائید. قطره­های گرفته شده از روغن گیاهی سویا مانند کلاری میست (Clarymist) را در چشم بچکانید تا دوباره سالم و تندرست شوید.

مراقب دندانهایتان باشید. باگذشت زمان لثه­ها به آرامی فروکش می­کنند تو می­روند اما شما که    نمی­خواهید مشکل بیماری­های لثه­ای که باعث گودرفتگی نصف پائین صورت می­شوند را به بیماری­های خود اضافه نمائید. بنابراین دوبار در روز نخ دندان بکشید و مرتباً به دندانپزشکی مراجعه کرده و از قند اجتناب کنید، اگر از مادﺓ شیرین­کننده استفاده می­کنید آنها را یا زیلیتول (Xylitol) عوض کنید. زیلیتول قند طبیعی خوشمزه­ای است که به استحکام دندان و استخوان­ها کمک می­کند.

موی صورت می­تواند مشکل دیگری باشد، آسان­ترین راه­حل کندن مو یا اپیلاسیون کردن است تمام بدن را اپیلاسیون کنید (قسمت پائین گونه­ها و چانه یا همچنین سیبل پاسخ خوبی به بند انداختن و اپیلاسیون می­دهد). زمانیکه نزدیک نور خورشید در محیط     بی­حفاظی می­روید از ضد آفتاب استفاده نمائید. کارمن دل اورفیس مدل جهانی که هنوز در اواخر دهه ۷۰ سالگی­اش محشر و فوق­العاده است می­گوید: «شما نمی­توانید نسبت به پوستتان تنبل و بی­تفاوت باشید». من عملاً با این گفته به رختخواب می­روم تا می­توانید تغذیه خود را ادامه دهید. این کار باعث تفاوت بزرگ می­شود.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,,