هشت علت سیاهی زیر چشم­ها

به گزارش مجله زنان، حلقه­ های سیاه یا تیره رنگی که در زیر و یا دور چشم ­ها دیده می ­شوند می­توانند بر اثر عوامل مختلفی ایجاد شده باشند. هشت علتی که در زیر توضیح داده می ­شوند از شایع­ترین علل ایجاد کننده این حلقه­ های سیاه زشت می­باشد.

  • ارثی بودن: حلقه­های سیاه زیر چشم معمولاً به ارث می­رسند اگر شما دارای این حلقه­های سیاه هستید احتمالاً در خانواده شما افراد دیگری نیز دچار آن هستند پوست زیر چشم خیلی نازک می­باشد وقتی رگ­های خونی نزدیک سطح پوست باشند تولید یک رنگ کبودی در پوست می­کنند. هر چه پوست شما نازک­تر باشند حلقه­های زیر چشم تیره­تر خواهند بود.
  • در معرض آفتاب بودن: حتی در افرادی که داری پوست تیره هستند قرار گرفتن در معرض نور خورشید به خصوص در ماه­های تابستان می­تواند باعث افزایش میزان رنگدانه پوست (ملانین) در زیر چشم­ها بشود.
  • وجود بیماری­های آلرژی، آسم و اگزما: هر بیماریی که باعث خارش چشم­ها شود می­تواند باعث ایجاد حلقه­های تیره رنگ در زیر چشم­ها شود زیرا مالیدن پوست و یا خاراندن آن باعث تیره­تر شدن رنگ آن می­شود.
  • مصرف بعضی از داروها: هر دارویی که باعث گشاد شدن رگ­ها شود می­تواند موجب بروز حلقه­های تیره رنگ در زیر چشم­ها نیز شود از آنجایی که پوست زیر چشم­ها خیلی ظریف و نازک می­باشد هرگونه گشاد شدن رگ­ها را می­توان در آن مشاهده نمود.
  • تغذیه بد: عدم وجود مواد مغذی در رژیم غذایی غیر متعادل می­تواند به تغییر رنگ پوست زیر چشم کمک نماید.
  • خستگی و بی­ خوابی: بی­ خوابی یا خستگی شدید می­تواند باعث رنگ پریدگی پوست شود و در نتیجه اجازه می­دهد که خون زیر پوست چشم­ها بهتر نماین شود و کبود و تیره­تر به نظر بیاید.
  • حاملگی و عادت ماهانه: پوست خانم­ها در دوران حاملگی و در زمان عادت ماهانه رنگ پریده­تر می­شود و این حالت باعث می­گردد که عروق خونی زیر پوست چشم­ها راحت­تر دیده شوند.

بالا رفتن سن: اگر شما مستعد ایجاد حلقه­های تیره رنگ در زیر چشم­هایتان هستید همچنان که سن شما بالاتر می­رود احتمال اینکه حلقه­ها قابل رویت­تر شوند بیشتر می­شود افزایش بیشتر چین و چروک­های پوست زیر چشم همچنین باعث می­گردد که سیاهی زیر چشم بیشتر نمایان شود.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,