هفت راهکار خانگی برای زیبایی صورت و بدن

اگر مراقب سلامت خود هستید ، حتما به تغذیه ی خود توجه زیادی می کنید . مثلا از طعم دهنده های مصنوعی و مواد نگه دارنده پرهیز می نمایید و همیشه نسبت به مواد غذایی بسته بندی و فرآوری شده شک دارید . اما آیا به همین اندازه هم مراقب زیبایی و لوازم آرایشی مورد استفاده ی خود هستید ؟ موادی که به صورت ، مو و دیگر اندام های بدن خود می زنید همگی جذب پوست می شوند و تمامی این مواد آرایشی همیشه حاوی ترکیبات شیمیایی مضر هستند که برخی از آنها در طبقه ی مواد سمی قرار می گیرند . اگر می خواهید به اندازه ی مواد غذایی که می خورید مراقب موادی که به پوست می زنید هم باشید ، برخی از این درمان های خانگی زیبایی را که همگی طبیعی و بی خطر هستند ، بکار ببندید . از مو تا نوک انگشتان پا ، شما به این راهکارها احتیاج خواهید داشت .

اسکراب نارگیل و وانیل

شما می توانید به راحتی در منزل محصولات مراقبت از زیبایی بسازید که اسکراب ها ، لوسیون ها و کرم ها بخشی از این محصولات هستند . در این بخش یک اسکراب آبرسان بسیار عالی را به شما معرفی می کنیم که رایحه ی فوق العاده ای نیز دارد . نصف فنجان روغن نارگیل را با نصف فنجان شکر و نصف قاشق چایخوری وانیل ترکیب کنید و آن را در حین دوش گرفتن روی پوست ماساژ دهید . بعد از استفاده از چنین اسکراب طبیعی و بی نقصی ، پوست شما بسیار نرم ، درخشان و خوشبو می شود .

لوسیون بدن روغن جوجوبا ، رز و بابونه

تهیه ی یک لوسیون خانگی بسیار ساده است . فقط باید ترکیبات مناسب را شناسایی کنید . ماسک و لوسیونی مناسب وجود دارد که تمامی مواد مغذی و مورد نیاز پوست را تامین می کند . نصف فنجان روغن جوجوبا ، پنج قطره روغن ضروری بابونه ، ده قطره روغن ضروری رز و بیست قطره روغن ویتامین E . این لوسیون هم رایحه ی بسیار مطبوعی دارد و سلامت را به پوست باز می گرداند .

اسکراب لب نعناع

لب ها نیز گاهی به لایه برداری نیاز دارند . این کار لب ها را در طول سال نرم و سالم نگه می دارد و دیگر شاهد پوسته پوسته شدن لب ها نخواهید بود . در این قسمت یک اسکراب خوش طعم را با نعناع به شما معرفی می کنیم کمی روغن جوجوبا را با با یک قاشق چایخوری پودر شکر ترکیب کنید و یک قطره روغن نعناع به آن بیافزایید . این ترکیب را چند دقیقه روی لب ها ماساژ دهید . این کار سلول های مرده را از بین می برد .

نمک حمام

تهیه ی نمک حمام به طرز باور نکردنی ساده است . کمی از روغن مورد علاقه ی خود را با کمی نمک اپسوم ترکیب کنید و می توانید این ترکیب را در یک شیشه ی در دار نگه دارید و از آن استفاده نمایید . همچنین ترکیب آرامبخش دیگری نیز وجود دارد که برای پوست های خشک بسیار مناسب می باشد . یک فنجان نمک اپسوم را در یک کیسه ی قابل بسته شدن بریزید ، پنج قطره روغن اوکالیپتوس و ده قطره روغن وانیل به آن بیافزایید و همه را به خوبی با هم ترکیب کنید . سپس ترکیب را به یک شیشه ی در دار انتقال دهید .

اسکراب بدن سم زدا

این اسکرب بی نظیر است که به لایه برداری پوست می پردازد و به شما در از بین بردن سموم مضر در بدن کمک می کند . یک چهارم فنجان نمک اپسوم را با یک چهارم فنجان جوش شیرین ، یک چهارم فنجان پودر زنجبیل و یک قاشق غذاخوری آبلیمو ترکیب نمایید . بعد از این اسکراب و جذب آن توسط پوست احساس بی نظیری خواهید داشت .

اسکراب موز و شکر

وقتی موزها تغییر رنگ دادند آنها را هدر ندهید . این موزها فواید و ترکیبات مفید زیادی دارند . یک اسکراب بسیار ساده با موز و شکر وجود دارد که مواد مغذی را نیز به پوست شما می رساند . دو عدد موز رسیده را با چنگال له کنید و با سه قاشق غذاخوری شکر ترکیب نمایید می توانید .چند قطره از روغن مورد علاقه ی خود به آن بیافزایید و سپس آن را روی پوست بدن ماساژ دهید . این اسکراب یک لایه برداری ملایم انجام می دهد و موجب تغذیه ی پوست می گردد .

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو,گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,,,