همه چیز در خصوص رژیم دکتر اتکینز

همه چیز در خصوص رژیم دکتر اتکینز

برای حصول اطمینان از سوختن چربی ها ی انباشته شده در بدنتان، دکتر اتکینز استفاده از وسیله خاصی به نام کتواستیکس را توصیه می کند. این وسیله را می توانید از دراگ استورها بدون نسخه دریافت نمایید.

هر گاه چربی واقعی بدن مصرف گردد، کتون که محصول فرعی چنین سوخت و سازی در بدن است از طریق ادرار دفع می گردد. هر گاه کتواستیکس آغشته به ادرار شود، در صورت دفع موثر کتون رنگ آن به ارغوانی می گراید و اگر هم چنین کم رنگ یا بی رنگ باشد چنین تلقی می گردد که کتون دفع نمی شود یا به عبارت دیگر چربی ذخیره شده در بدنتان مورد سوخت و ساز بدن قرار نمی گیرد. در این صورت برنامه غذاییتان را دقیقا بازرسی کنید و دوباره دستورالعمل ها را مو به مو اجرا نمایید و از میزان کربوهیدرات مصرفی خود بکاهید تا زمانی که مجددا رنگ کتواستیکس *ارغوانی شود.

برنامه غذایی رژیم دکتر اتکینز:

حتی در مرحله اول نیز غذاهای رژیم دکتر اتکینز جالب است. .رژیم به اندازه کافی، از انعطاف لازم برخوردار است به طوری که هرگز برایم پیش نیامده است که بخواهم آن را بشکنم.

مرحله اول:

صبحانه: یک استیک کوچک، تخم مرغ نیمرو ،  قهوه با کرم.

نهار: ماهی آب پز با کره، پنیر، حدود نصف فنجان سالاد کاهو یا مایونز، قهوه با کرم.

شام: گوشت خالص (گاو) کباب شده با پنیر، سالاد کاهو با (تخم) کنجد با چاشنی روغن و سرکه

مرحله دوم:

صبحانه: املت پنیر، 2 قاچ گوجه فرنگی قهوه با کرم

نهار: سالاد موسیر، گل تربچه و برگ کاهو، تون ماهی و چای

شام: خیار، فلفل فرنگی با چاشنی فلفلی، روغن، سرکه و جعفری، 2 قطعه گوشت بره خرد شده، با دسر ژلاتین و با طعم بادام (با افزودن بادام خرد شده یا مغز بادام) قهوه یا چای

مرحله سوم:

صبحانه: پنیر حدود نصف فنجان، ماهی قزل آلا، خیار قاچ شده، 4 قاچ کوچک گوجه فرنگی، ساقه کرفس، قهوه سیاه

نهار: تخم مرغ نیمرو، سالاد با روغن سرکه

شام: کونسومه، سینه مرغ با سس قارچ، کاهو با 6 عدد توت فرنگی و کرم

مرحله چهارم:

صبحانه: تخم مرغ و گوشت، قهوه با کرم

نهار: حدود 110 گرم میگو، چای با لیمو و سالاد

شام: استیک و سس قارچ، کلم و جعفری پخته شده در روغن، سالاد خیارشور و کاهو، قهوه با کرم.

راهنمایی: در رژیم دکتر اتکینز غذاهای متنوعی می توان آماده نمود. ضمن این که مهارت خود را در آشپزی بالا می برید در عین حال از وزن خود نیز می کاهید. در اینجا برای پختن و آماده کردن غذا هیچ دستورالعمل ویژه ای وجود ندارد. از سلیقه و ذائقه خود کمک بگیرید. رژیم دکتر اتکینز رژیمی است که به شما امکان می دهد تا در مهمانی ها شرکت کنید یا در بیرون غذا میل نمایید. از خوراکی های شیرین و نشاسته دار پرهیز کنید. مقررات را دقیقا اجرا کنید (حتی اگر مجبور باشید آن را روی یک ورقه کاغذ یا دفتر جیبی تان یادداشت نمایید، بگذارید دوستانتان تعجب کنند که چگونه غذای کامل خود را میل می کنید و باز لاغر می شوید: در اینجا توصیه می کنم اگر سیر شده اید، هیچ گاه مجبور نیستید غذایتان را کاملا میل کنید.

اگر با رژیم دکتر اتکینز احساس خستگی (جسمی) و کسالت کردید بطریق زیر عمل نمایید:

1)مقدار نمک مصرفی تان را اضافه کنید.

2)اگر باز هم احساس سنگینی و کسالت نمودید، اندکی میزان کربوهیدرات برنامه غذایی را بیفزایید. فقط آن قدر که سرحال و باانرژی شوید.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,