واژینیسموس چیست ؟

یک علت نادر نزدیکی دردناک واژینیسموس است. اگر شما دچار واژینیسموس باشید با برانگیختگی جنسی لغزندگی طبیعی واژن فعال نمی شود. در همان زمان عضلات احاطه کننده ورودی واژن منقبض شده و نزدیکی را مشکل یا غیرممکن می سازند.

علت واژینیسموس اکثرا مربوط به روان می باشد و ممکن است ناشی از یک ضربه روحی ناشی از تجربه ای جنسی باشد. اگر دچار واژینیسموس هستید با پزشک خود یا درمانگری که در زمینه درمان اختلالات جنسی تجربه دارد مشورت کنید.

درمان عموماً شامل مشاوره در کنار اتساع تدریجی مهبل می باشد، اینکار را خودتان با قرار دادن تیوبی کوچک در داخل واژن شروع می نمایید. زمانی توانستید آن را بدون درد تحمل نمایید بتدریج بر سایز تیوب داخل واژن می افزایید تا اینکه بتوانید اتساع کننده ای به اندازه آلت تناسلی مرد در داخل واژن قرار دهید و دچار درد نشوید. این روش احتیاج به مشاوره همزمان نیز دارد.

اختلالات قاعدگی

چرخه قاعدگی توسط هورمون هایی کنترل می شود که خود آنها نیز توسط هیپوتالاموس کنترل می شوند. هیپوتالاموس ناحیه ای در قاعده مغز است که به عنوان نوعی تنظیم کننده بر سیستم تناسلی شما اثر می نماید. هیپوتالاموس بر هیپوفیز اثر می گذارد و بعضی هورمون های هیپوفیزی ترشح هورمون های تخمدانی را تحت کنترل دارند. هورمون های تخمدان نیز به طور اولیه بر رحم اثر می کنند.

با توجه به پیچیدگی این سیستم و اینکه استرس های فیزیکی و ذهنی می توانند بر هیپوتالاموس اثر کنند، منظم بودن چرخه های قاعدگی قابل ملاحظه است. اگر چه بعضی مواقع، نامنظمی هایی در این چرخه می تواند پدید آید. فاکتورهای متعددی می توانند اختلالات قاعدگی شوند.

دسته‌بندی‌ها: سلامت جنسی

برچسب‌ها: ,,,