ویژگی های کودکان در 8 ماهگی

ویژگی های کودکان در 8 ماهگی

هشت ماهگی

در این سن کودک شما با نسبت به بعضی از افراد اطرافش رفتارهای مختلفی بروز می دهد.در ماههای اولیه تولد او با همه احساس دوستی می کند اما از سن 8 ماهگی به بعد در مقابل بعضی ها احساس نگرانی و ترس خواهدد کرد. اگر شما کودک خود را با کسی نمی شناسد تنها بگذارید ممکن است جیغ کشیده و گریه کند. در حالی که در ماههای قبل اینطور نبود. این ترس جدید از افراد غریبه اغلب هنگامی آغاز می شود که کودک تکامل فکری اش پیشرفت می کند. حدود یک ماه بعد کودک شما اگر در اتاق تنهایش بگذارید دچار ترس و نگرانی جدایی خواهد شد. اوج این ترس و نگرانی از جدایی معمولاً در حدود سن 15 ماهگی است و پس از آن از این نگرانی کاسته خواهد شد.

اگر کودک شما در غیاب شما دچار نگرانی از جدایی شود و بی قراری کند، هم او و هم شما ناراحت خواهید شد. بهترین راه برای بهبود این وضعیت، تنها گذاشتن او در یک محیط خودمانی با یک فرد فامیل یا آشنا است. همچنین تنها گذاشتن او با اسباب بازی های مورد علاقه اش می تواند کمک کننده باشد.

کودک شما با خوشحالی به بازیهایی که شما با او می کنید پاسخ می دهد و اغلب دوست دارد که موهای شما را بکشد.

وقتی شما می خواهید کودک را ترک کرده و به بیرون از خانه بروید این کار را سریع انجام دهید و خداحافظی طولانی و پر سر و صدایی نکنید.

از سن هشت ماهگی انعظاف پذیری در رفتار کودک بیشتر می گردد. او اسباب بازیهایش را به شما خواهد داد و می خواهد که با شما بازی کند. برای اولین بار او می خواهد که اسباب بازیهایش را با شما شریک بشود.در این سن زمان مناسبی است که او را با کتاب آشنا کنید و برایش کتاب بخوانید. او به رنگ عکس کتابها و نحوه شعر یا داستان خواندن شما علاقه پیدا خواهد کرد.

همچنان که کودک شما در گرفتن اشیاء با انگشتان پیشرفت می کند، دوست دارد که با اسباب بازیهایش بازی کند و آنها را روی هم بگذارد.

کنترل رشد و نمو

در سنین بین 6 تا 9 ماهگی کودک شما باید از نظر کنترل رشد و نمو مورد معاینه پزشک قرار گیرد. در این معاینه پزشک رشد و نمو کودک را ارزیابی کرده و به مشکلاتی که قبلا ممکن است توجه نشده باشد، توجه می کند.

دسته‌بندی‌ها: سلامت کودک

برچسب‌ها: ,,,,